Tablet Lenovo Yoga 10, nie wyświetla prawidłowo Street View

Witam! Wspomniana aplikacja Street View w mapach Google działała prawidłowo do czasu gdy był Android 4.2.2, po jego aktualizacji na początku sierpnia 2014 przez OTA do 4.4.2, działa do momentu wyświetlenia miniaturki, po następnym kroku zamiast być już na wyszukanej ulicy, przeniesiony zostaję do wnętrza kuli z nazwą tej ulicy (mogę się w niej poruszać we wszystkich kierunkach). Jestem ciekawy czy tylko u mnie jest ta anomalia, czy posiadacze takich tabletów mają to samo. Byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

     PS dołączam 3 załączniki

                                                             Pozdrawiam!

post-267714-0-49384000-1414917309_thumb.

post-267714-0-67948500-1414917310_thumb.

post-267714-0-84953000-1414917311_thumb.

Wygląda na problem z wczytaniem zdięć, sprawdzałeś może jak się przedstawia sprawa po wyczyszczeniu pamięci podręcznej i danych w aplikacji? Przechodzisz do “Ustawienia”, następnie “Aplikacje”, przesuwasz się na loistę “Wszystkie” i szukasz tu “Mapy” (ostatnia wersja to 8.4.1, przynajmniej u mnie). Po pacnięciu zobaczysz przyciski “Wyczść dane” i “Wyczyść pamięć podręczną” (pierwszy czyści również pamięć podręczną, więc w sumie wystarczy jego użyć, jeśli chcesz “zachować kolejność”, użyj najpierw drugiego, a następnie pierwszego).

PS. Dobrze byłoby przed czyszczeniem zatrzymać aplikację przy pomocy przycisku “Wymuś zatrzymanie”…

manieKMP.  Wszystkie wyszczególnione przez Ciebie wskazówki były robione, łącznie z wyłączeniem i zastąpieniem tej aplikacji wersją fabryczną tj. 7.7, dawała ten sam efekt, następnie aktualizacja do 8.4.1, to samo. Dodam że pokazały się w tym czasie 2 poprawki do Map Google, myślałem że one rozwiążą problem, nie zrobiły tego. Powtarzałem te czynności, nawet teraz i nic. Rozmawiałem z przedstawicielem odpowiedniego działu Lenovo w Polsce, naświetliłem problem, obiecywali że prześlą e-mailem odpowiedź (3 tygodnie czekam) Nie podałeś czy masz ten sam tablet, i też po aktualizacji to by dawało prawdziwą odpowiedź. Dodam że w moim smartfonie Sony w tym czasie cały czas ta aplikacja działa prawidłowo. Moja intuicja podpowiada mi że właśnie aktualizacja systemu popsuła ten program. Może się mylę?

                    Czekam na dalsze wskazówki.

Mam Lenovo A7-40/50 (a3500fl) po aktualizacji z 4.2.2 do 4.4.2… Nie wykluczyłem problemu z aktualizacją systemu w Twoim przypadku, tym bardziej, że sam mam pewien problem, lecz nie związany mapami (u mnie tablet audycji na żywo nie chce odtwarzać, co też ma według mnie związek z samym systemem, tym bardziej że na smartfonie działa). Po prostu nie napisałeś co wykonałeś by wykluczyć problem z samą aplikacją (widzać, że w street view działa wszystko, prócz wczytania i naniesienia zdjęć na powierzchnię tej kuli, co może wskazywać na problem z ich pobraniem z jakiś względów - przydałoby się wykluczyć problem ze sposobem łączenia się z siecią wifi/3g).

PS. Znalazłem temat na forum lenovo, który jest związany z Twoim problemem, wynika z niego, że jest on “znany” dla producenta…

https://forums.lenovo.com/t5/Idea-Android-based-Tablets/Yoga-8-and-10-Tablets-Kitkta-4-4-2-Google-Street-View/m-p/1752917

manieKMP, dziękuję za szybką interwencję, właśnie brakowało mi tej informacji że problem jest znany i że trzeba się uzbroić w cierpliwość do czasu jego usunięcia. Ja dotychczas nie natrafiłem na tę podaną przez Ciebie stronę, a brak odpowiedzi z Lenovo Polska utwierdzał mnie w przekonaniu że ja robię coś nie tak. Wspomniałeś o sieciach wifi i 3g, w obydwu przypadkach, program nie działa.

 

                                                           Dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam!

Problem został rozwiązany, trochę to trwało, prawie pół roku. Po aktualizacji systemu Android 4.4.2 do kompilacji B8000_A442_001_028_150108_WW_3GDATA aplikacja Street View w Mapach Google zaczęła działać prawidłowo.