Tablet na Windowsie XP - jest sens? Ew. Android

Witam wszystkich.

W te wakacje zapewne będę szukać jakiegoś tabletu. Zastanawiam się - czy kupić jakiś porządniejszy na Androidzie (np. GoClever A73, albo coś mocniejszego), czy nie lepiej wziąć na Windowsie (np. Samsung Q1 - dysk ok. 40-60GB, proc koło 1GHz, RAMu zazwyczaj ok. 1GB, grafika zazwyczaj coś pokroju GMA900). Tablet ten w zasadzie służyłby mi tylko do neta.

Czy takie tablety na Windowsie mają jakiś sens - do GG, muzyki i internetu? A może lepiej jednak Androida do tych zadań wziąć?

Odnośnie tabletów na Windowsie i to XP nie miałem w ręce żadnego. Co do Androida to można popatrzeć i poczytać dużo tego jest. Zależy do czego ma służyć, bo raczej obróbka zdjęć itp to raczej tablety się nie nadają. Jeśli do internetu to można wziąć jednego z droższych, bo w tych tańszych często ekrany nie reagują tak jak powinny. Najlepszy by był z wysoką rozdzielczością jak i z dobrym procesorem, mocną baterią i wejściem na kartę sim. Np:

Manta PowerTab MID 07

Prestigio PMP7074B3G

Są w miarę normalnej cenie i mają modem 3G, no i wyświetlacz w rozdzielczości 800 x 480 pikseli . Przy 7 calach to takie optimum, choć mogło by mieć więcej.

Moim zdanie nie mam sensu kupować tabletu z xp z trzech powodów:

  • xp nie jest przystosowany w ogóle pod obsługę z ekranów dotykowych

  • długość trzymania na baterii - podejrzewam że tutaj będzie tragedia, jak przekroczy 2-3h to będzie dobrze, w porównywaniu z tabletami na ARM to wypada słabo

  • podejrzewam że ten dysk to zwykły mechaniczny dysk - narażenie na uszkodzenia, jak by nie było tablet jest elementem bardzo mobilnym.

Dlatego poleciłem 2 tablety co są warte uwagi. Internet da radę i to nie tylko przez WiFi, GG też jest, muzyki też można posłuchać i zobaczyć jakiś film. Te Tańsze tablety to w większości należy obsługiwać cegłą by zaczęły reagować na dotyk i dodatkowo bateria trzyma śmiesznie krótko.

Posiadam Goclevera a73 od miesiąca ,bateria trzyma 6h ,net,filmy full hd ,gry HD ,muzaetc chodzą na nim idealnie jak za takie pieniądze jestem zadowolony dałem 320zł

XP był wydawany w angielskiej wersji Windows XP Tablet Edition z dodaną obsługą ekranów dotykowych.

Panasonic CF-18 ma takie coś

Obecne tablety z Windows - czy to XP, czy nowszym - raczej zaproponowałbym tylko osobom, które koniecznie potrzebują takiego sprzętu. Raz, bo na przykład potrzebują jakiegoś oprogramowania tylko dla Windows, dwa, bo na przykład lubią :slight_smile: Sytuację zdecydowanie zmieni pojawienie się Windows 8, zwłaszcza w odmianie dla ARM.

Dodatkowo Samsung Q1 to jeden z nieudanych eksperymentów “ultra mobile PC” - na tym kilkucalowym ekraniku używanie WIndows jest bardzo niewygodne, istniejące nakładki na system (w ramach projektu Origami) również niewiele poprawiają sytuację. Do tego ten sprzęt ma już kilka (ok. 5-6) lat i już może być zwyczajnie zużyty.

Do dziwnych zabaw Samsung Q1 jest ciekawy, do normalnego wykorzystania do przeglądania internetu czy słuchania muzyki wybrałbym jednak coś bardziej współczesnego, np. z Androidem.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Co sądzicie o takim Androidzie? 4.0 ICS, 1GB RAM, grafika Mali 400 (czyli z SGS2).

http://allegro.pl/tablet-ainol-novo-7-t … 86846.html

Ogólnie za taką cenę to zły nie jest, choć te czasy pracy to chyba z palca wyssane.

Tutaj warto zajrzeć i pooglądać.

http://www.youtube.com/results?search_query=ainol+tornado&oq=ainol+tornado&aq=f&aqi=p-p2&aql=&gs_l=youtube.3…35i39l2.123.2609.0.2775.12.11.0.0.0.0.561.1748.2j4j5-2.8.0…0.0.CSbnSLW80xw

http://www.youtube.com/results?search_query=ainol+tornados&oq=ainol+tornados&aq=f&aqi=p-p1&aql=&gs_l=youtube.3…35i39.16514.16514.0.16842.1.1.0.0.0.0.105.105.0j1.1.0…0.0.UTiunrqSKZs