Tablet na Windowsie XP - jest sens? Ew. Android

(tarantulaw2) #1

Witam wszystkich.

W te wakacje zapewne będę szukać jakiegoś tabletu. Zastanawiam się - czy kupić jakiś porządniejszy na Androidzie (np. GoClever A73, albo coś mocniejszego), czy nie lepiej wziąć na Windowsie (np. Samsung Q1 - dysk ok. 40-60GB, proc koło 1GHz, RAMu zazwyczaj ok. 1GB, grafika zazwyczaj coś pokroju GMA900). Tablet ten w zasadzie służyłby mi tylko do neta.

Czy takie tablety na Windowsie mają jakiś sens - do GG, muzyki i internetu? A może lepiej jednak Androida do tych zadań wziąć?

(mozilla007) #2

Odnośnie tabletów na Windowsie i to XP nie miałem w ręce żadnego. Co do Androida to można popatrzeć i poczytać dużo tego jest. Zależy do czego ma służyć, bo raczej obróbka zdjęć itp to raczej tablety się nie nadają. Jeśli do internetu to można wziąć jednego z droższych, bo w tych tańszych często ekrany nie reagują tak jak powinny. Najlepszy by był z wysoką rozdzielczością jak i z dobrym procesorem, mocną baterią i wejściem na kartę sim. Np:

Manta PowerTab MID 07

Prestigio PMP7074B3G

Są w miarę normalnej cenie i mają modem 3G, no i wyświetlacz w rozdzielczości 800 x 480 pikseli . Przy 7 calach to takie optimum, choć mogło by mieć więcej.

(dragonn) #3

Moim zdanie nie mam sensu kupować tabletu z xp z trzech powodów:

• xp nie jest przystosowany w ogóle pod obsługę z ekranów dotykowych

• długość trzymania na baterii - podejrzewam że tutaj będzie tragedia, jak przekroczy 2-3h to będzie dobrze, w porównywaniu z tabletami na ARM to wypada słabo

• podejrzewam że ten dysk to zwykły mechaniczny dysk - narażenie na uszkodzenia, jak by nie było tablet jest elementem bardzo mobilnym.

(mozilla007) #4

Dlatego poleciłem 2 tablety co są warte uwagi. Internet da radę i to nie tylko przez WiFi, GG też jest, muzyki też można posłuchać i zobaczyć jakiś film. Te Tańsze tablety to w większości należy obsługiwać cegłą by zaczęły reagować na dotyk i dodatkowo bateria trzyma śmiesznie krótko.

(Butcher696) #5

Posiadam Goclevera a73 od miesiąca ,bateria trzyma 6h ,net,filmy full hd ,gry HD ,muzaetc chodzą na nim idealnie jak za takie pieniądze jestem zadowolony dałem 320zł

(JoteS) #6

XP był wydawany w angielskiej wersji Windows XP Tablet Edition z dodaną obsługą ekranów dotykowych.

(Marcin) #7

Panasonic CF-18 ma takie coś

(mktos) #8

Obecne tablety z Windows - czy to XP, czy nowszym - raczej zaproponowałbym tylko osobom, które koniecznie potrzebują takiego sprzętu. Raz, bo na przykład potrzebują jakiegoś oprogramowania tylko dla Windows, dwa, bo na przykład lubią :slight_smile: Sytuację zdecydowanie zmieni pojawienie się Windows 8, zwłaszcza w odmianie dla ARM.

Dodatkowo Samsung Q1 to jeden z nieudanych eksperymentów "ultra mobile PC" - na tym kilkucalowym ekraniku używanie WIndows jest bardzo niewygodne, istniejące nakładki na system (w ramach projektu Origami) również niewiele poprawiają sytuację. Do tego ten sprzęt ma już kilka (ok. 5-6) lat i już może być zwyczajnie zużyty.

Do dziwnych zabaw Samsung Q1 jest ciekawy, do normalnego wykorzystania do przeglądania internetu czy słuchania muzyki wybrałbym jednak coś bardziej współczesnego, np. z Androidem.

(tarantulaw2) #9

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Co sądzicie o takim Androidzie? 4.0 ICS, 1GB RAM, grafika Mali 400 (czyli z SGS2).

http://allegro.pl/tablet-ainol-novo-7-t ... 86846.html

(mozilla007) #10

Ogólnie za taką cenę to zły nie jest, choć te czasy pracy to chyba z palca wyssane.

Tutaj warto zajrzeć i pooglądać.

http://www.youtube.com/results?search_query=ainol+tornado&oq=ainol+tornado&aq=f&aqi=p-p2&aql=&gs_l=youtube.3..35i39l2.123.2609.0.2775.12.11.0.0.0.0.561.1748.2j4j5-2.8.0...0.0.CSbnSLW80xw

http://www.youtube.com/results?search_query=ainol+tornados&oq=ainol+tornados&aq=f&aqi=p-p1&aql=&gs_l=youtube.3..35i39.16514.16514.0.16842.1.1.0.0.0.0.105.105.0j1.1.0...0.0.UTiunrqSKZs