Tablet nie wykrywa modemu ZTE

Witam!

Wczoraj zaopatrzylem sie w tablet Overmax OV-TB-04 i chcialbym moc na nim korzystac z modemu plusa ZTE MF821. Problem w tym, ze tablet go nie wykrywa (dioda modemu miga na czerwono) i nie wiem co zrobic. Bardzo prosze o pomoc.

Tak tytułem wstępu napiszę to o czym większość ludzi zapomina - android to nie windows.

Ludzie kupując tablet spodziewają się że skoro ma wejście USB i system operacyjny to można do niego wszystko podłączyć tak jak pod PC.

Niestety prawda jest taka że wszystkie urządzenia są projektowane głównie z myślą o zgodności z Windowsem, sporo z nich też jest kompatybilna z MacOS ale wielu producentów zapomina o systemach z rodziny Linux a już tym bardziej mało jest urządzeń które zadziałają z Androidem (pomijam tu urządzenia typu przenośne pamięci/dyski których większość zadziała na tych wszystkich systemach).

Twój tablet jest na Androidzie (w dodatku jest to stary Android 2.3 według informacji z sieci) a twój modem w specyfikacji ma napisane: Obsługiwane systemy operacyjne: Windows XP (SP2 lub nowszy), Vista (32bitowa/64bitowa), Windows 7 (32bitowa/64bitowa), MAC 10.5 lub nowszy (dane ze strony http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte … e-mf821.cp) - nie ma tu na tej liście ani Androida ani nawet Linuxa.

W sieci nie widziałem aby ktoś podał skuteczny sposób na uruchomienie tego modemu na androidzie, jedyny pewny sposób aby korzystać z tego modemu na tablecie to zakup jakiegoś routera WiFi obsługującego takie modemy (np. sugerowany na wspomnianej stronie Edimax LT-6408n) i łączenie się z nim po WiFi.

Możesz jeszcze poszukać sterowników dla tego modemu pod Androida ale nie wiem czy to coś da (http://lmgtfy.com/?q=zte+mf821+android+drivers).

Jesli jest tak jak mowisz to po co w menu tabletu jest opcja ustawienia 3G?

Nawet w instrukcji byla wzmianka o tym.

Bo tablet wspiera niektóre modemy, te do których sterowniki posiada. Całej reszty nie.

Sprawdź aplikację PPP Widget.

Jak sie nie da to trudno, ale jesli kupilbym jakis domniemanie wspierany modem bedzie dzialac z karta

sim LTE z plusa?

P.S. Zna ktos z jakiego ukladu graficznego w/w tablet odpala gry (np. tegra, mali)

P.S.2 Co daje root urzadzenia (androida)?