Tablet nie wykrywa modemu ZTE


(Daniel Kucharski00) #1

Witam!

Wczoraj zaopatrzylem sie w tablet Overmax OV-TB-04 i chcialbym moc na nim korzystac z modemu plusa ZTE MF821. Problem w tym, ze tablet go nie wykrywa (dioda modemu miga na czerwono) i nie wiem co zrobic. Bardzo prosze o pomoc.


(scripter1) #2

Tak tytułem wstępu napiszę to o czym większość ludzi zapomina - android to nie windows.

Ludzie kupując tablet spodziewają się że skoro ma wejście USB i system operacyjny to można do niego wszystko podłączyć tak jak pod PC.

Niestety prawda jest taka że wszystkie urządzenia są projektowane głównie z myślą o zgodności z Windowsem, sporo z nich też jest kompatybilna z MacOS ale wielu producentów zapomina o systemach z rodziny Linux a już tym bardziej mało jest urządzeń które zadziałają z Androidem (pomijam tu urządzenia typu przenośne pamięci/dyski których większość zadziała na tych wszystkich systemach).

Twój tablet jest na Androidzie (w dodatku jest to stary Android 2.3 według informacji z sieci) a twój modem w specyfikacji ma napisane: Obsługiwane systemy operacyjne: Windows XP (SP2 lub nowszy), Vista (32bitowa/64bitowa), Windows 7 (32bitowa/64bitowa), MAC 10.5 lub nowszy (dane ze strony http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte … e-mf821.cp) - nie ma tu na tej liście ani Androida ani nawet Linuxa.

W sieci nie widziałem aby ktoś podał skuteczny sposób na uruchomienie tego modemu na androidzie, jedyny pewny sposób aby korzystać z tego modemu na tablecie to zakup jakiegoś routera WiFi obsługującego takie modemy (np. sugerowany na wspomnianej stronie Edimax LT-6408n) i łączenie się z nim po WiFi.

Możesz jeszcze poszukać sterowników dla tego modemu pod Androida ale nie wiem czy to coś da (http://lmgtfy.com/?q=zte+mf821+android+drivers).


(Daniel Kucharski00) #3

Jesli jest tak jak mowisz to po co w menu tabletu jest opcja ustawienia 3G?

Nawet w instrukcji byla wzmianka o tym.


(Dejlo) #4

Bo tablet wspiera niektóre modemy, te do których sterowniki posiada. Całej reszty nie.


(Jaro070) #5

Sprawdź aplikację PPP Widget.


(Daniel Kucharski00) #6

Jak sie nie da to trudno, ale jesli kupilbym jakis domniemanie wspierany modem bedzie dzialac z karta

sim LTE z plusa?

P.S. Zna ktos z jakiego ukladu graficznego w/w tablet odpala gry (np. tegra, mali)

P.S.2 Co daje root urzadzenia (androida)?