Tablet NoName z rootowanym Androidem

Witam

Spotkałem się z nie markowym tabletem który został oddany do serwisu ze względu na problemy z działaniem ( zawieszał się ) i w tym “serwisie” wgrali podobno nowszy system Androida i od tamtej pory bateria wytrzymuje góra 20 minut i jest mnóstwo dziwnych aplikacji. Próbowałem przywrócić system do ustawień fabrycznych ale wygląda na to że tablet został zrootowany i przywracam go z wszystkimi dziwnymi aplikacjami i wirusami reklamowymi które wyskakują nawet w menu jeżeli jest włączone WI - FI. A program Malwarebytes wykazał że system nie jest oryginalny. Czy da się teraz wgrać mu oryginalnego Androida?

Oczywiście, że się da. Bo dlaczegóżby miało się nie dać?
Trzeba go tylko znaleźć do tego urządzenia.

Rozumiem, tylko czy mam jakąś aplikacją sprawdzić jaką wersję mam wgrać? I jak wgrywamy oryginalny soft? Przerzucając na kartę SD i tam instalując?

Przepraszam, a coś takiego jak tabliczka znamionowa na tym czymś jest? Gdzieś na obudowie? Pod baterią? Gdziekolwiek? Żeby zobaczyć co to za urządzenie - marka, model?
Bez tego to jedynie spacerek do panów serwisantów, którzy mu oprogramowanie zmieniali wcześniej i prośba o zmianę na poprzednie, jakie miał.

1 polubienie

Dobrze ale znając już np. model szukam odpowiedniego Androida w jaki sposób? Google? Ściągam go na PC i wrzucam na kartę SD tabletu i tam instaluję?

Tak, jakąś szukajką trzeba poszukać odpowiedniego pliku rom’u
Później to już zależy od samego urządzenia. Jest wiele sposobów.
Można spod samego urządzenia, można spod PC, czy innego urządzenia… Tu jest praktycznie dowolność.

1 polubienie

Jeśli problem aktualny, to najlepiej podaj tutaj markę i model tabletu. W ustawieniach tabletu powinny być nawet informacje na temat modelu urządzenia.