Tablet Orange FunTab 7.0 - problem z wifi

Witam posiadam tableta Orange FunTub 7.0. Problem polega na tym, że nie mogę połączyć się z Wifi. Wcześniej wszystko było dobrze. Problemy zaczęły się od tego, że gdy miałem włączone wifi, nie ważne jaką stronę przeglądałem to wifi się wyłączało na jakieś 10 sekund i ponownie się włączało. Działo się to w niewielkich odstępach czasu, a więc przeglądać internetu nie mogłem. Teraz gdy próbuję się połączyć to pod nazwą mojej sieci naprzemiennie pojawiają się napisy “trwa łączenie…” i “Zapisana, zabezpieczona za pomocą protokołu WEP”, a jeszcze niekiedy pojawi się “Poza zasięgiem” mimo tego, że stoję obok routera. Dodam, że inne urządzenia jak laptop, smartfon czy komputer łączą się z siecią tak jak powinny. MOK router to livebox.

Może parametry połączenia np. szerokość kanału, czy sam kanał jest nietypowo ustawiony?

Nie rozumiem o co Ci chodzi poprzez nietypowo ustawione? Mogę podać jak jest ustawione tylko jak mam to sprawdzić?

Więc wejdź na liveboxa i pokaż screeny ustawień z zakładki wireless.

Screen robiony na telefonie, mam nadzieję że to nie będzie przeszkadzać.

Jednak z telefonu coś nie pykło. 

post-270722-0-80813000-1419345049_thumb.

Widać, że masz ustawione przestarzałe szyfrowanie wep. Ustaw wpa2 i zaobserwuj efekt.

Na innych urządzeniach trzeba będzie ponownie połączyć się z siecią.

Niestety, ale nie mam WPA2 tylko WPA. Nastawiłem to WPA i żadne urządzenie nie chciało połączyć się z internetem. Musiałem przez kabel sieciowy do laptopa i wejść na stronę livebox i wszystko odkręcić. Jedyne jakie są tam opcje to WPA, WEP lub BRAK.

WPA od WEP różni się stopniem zabezpieczeń, zmieniając na ten pierwszy podaj nowe hasło, a na użądzeniach, które były wcześniej podłączone, usuń zapisane stare połączenie sieciowe i na nowo połącz się ze swoją siecią na nowych ustawieniach, podając nowe hasło (informacji o konfiguracji livebox’a w internecie nie powinno być trudne do odnalezienia…). Tak będzie chyba łatwiej, bo jest też możliwość zmiany parametrów już zapisanych sieci…

Co do kanałów, o których wspomniano, Twoja sieć działa na 10-tym, przydałoby się sprawdziać, czy nie koliduje z jakimiś innymi sieciami w okolicy, które też mogą na tym kanale działać. Do tego przyda się program, podający szczegółowe informacje o wykrytych sieciach, np. http://www.nirsoft.net/utils/wifi_information_view.html