Tablet Pentagram O'pen Wide P 2004 - czy to dobry wybór?

Siemka! Chcę sobie niedługo kupić tablet i zastanawiam się nad modelem “Pentagram O’pen Wide P 2004” czy to dobry wybór (jeśli ktoś korzysta, bądź korzystał to czy po przybliżeniu piórka do tabletu można spokojnie położyć sobie rękę na nim, czy będzie wykrywać rękę i będą pojawiać się odciśnięcia w programie?), a jeśli nie to co polecacie w cenie do ok. 400 zł (w cenie wliczona przesyłka) proszę podawać linki z allegro (tylko nowe tablety).

Ja od 2 lat mam wacom graphire 4 A6 i pomimo małego obszaru roboczego ten tablet w zupełności mi odpowiada. Używam go przede wszystkim do obróbki zdjęć . Tablety reagują tylko i wyłącznie na piórko . Jeśli chcesz na tablecie przede wszystkim szkicować, rysować i malować np. w Painter XX no to rozmiar min. A5 a jeżeli do PS w sensie obróbki zdjęć to i A6 daje rade :wink:

poszukaj czegoś ze stajni WACOMu, napewno lepsze niż pentagram.

lukasz_n , mówisz? Zastanawiałem się też na Bamboo Pen & Touch

Ja bym wziął Pen & Touch sam mam tablet wacom ale model Bamboo. Wacom specjalizuje się w tabletach, pentagram robi wszystko, cena jest podobna więc ja bym wziął wacom, mój znajomy miał pentagram, ale nie był zadowolony. Ja Ci radzę jednak WACOM

lukasz_n , http://allegro.pl/item878635932_wacom_b … oznan.html taki model masz? To jest format A6, tak?

Taki właśnie mam format taki jak podany w aukcji, samo tradycyjne a6 jest troche inne, bo tablet ma proporcje 16:10

lukasz_n , hmm, a opcja touch przydaje się, jest funkcjonalna? Jak nie, to nie będę dokładać ok. 100 zł do tej funkcji. Brałbym wtedy zwykły tablet z samym piórkiem:

http://www.vobis.pl/oferta/kontrolery_d … o_pen.aspx

Wiesz to zależy od użytkownika, mi się przydaje, jest to wygodne ale jest to extras za który dopłacasz.

lukasz_n , no właśnie tablet ma mi służyć tylko do Gimpa/Photoshopa, chyba ta funkcja mi się nie przyda. A Ty używasz tej funkcji i jak na co dzień ona może się przydać?

Używam ich do przewijania, ale rzadko jak dla mnie gadget. Jeżeli do PS i Gimpa to sie zastanów czy ci to jets potrzebne?

Chyba jednak kupię zwykłego Bamboo Pen, bo ten bajer mi się chyba nie przyda :slight_smile:

Dzięki wszystkim za pomoc, jak zakupię, to podzielę się opinią na temat tego tabletu :stuck_out_tongue:

Mam nadzieje że w miarę dobrze doradziłem Ci wybór tabletu.

Stary wątek, ale napiszę bo nie mogę już z tym bamboo. Widzicie różnice między formatem A6, a A4 panorama?..Bambusem chyba w ikonki klikacie nic więcej bo narysować to raczej nic się na tym nie da! !!