Tablet Pentagram Tab 9.0, Android 4.2 - zapisywanie danych na SD

(Carpath) #1

Witam.

Nie wiedziałem gdzie wpisać ten temat, ale może tutaj będzie dobrze.

Kupiłem tablet PENTAGRAM TAB 9.0 P5321 2x1,2G ANDROID 4.2. Sam tablet chodzi dobrze, ale mam pytanie.

Czy jest możliwość, aby instalowane gry i aplikacje były instalowane na pamięci micro SD?

System instaluje wszystko do pamięci głównej i np. po instalacji paru większych gier wyskakuje informacja, iż pamięć wewnętrzna przydzielona

na gry się kończy. Macie jakiś pomysł?

Z góry dziękuje.

(Revolver0) #2

Mając roota masz taką możliwość, ale to może wiązać się z utratą gwarancji.

(DeePdIVEr) #3

Musisz poczytać sobie na ten temat więcej w necie. Jest już całkiem sporo apek, które to potrafią, 

(system) #4

Takie rzeczy można włożyć między bajki, żeby po roocie można będzie zmieniać, gdzie gry/programy mają być zapisane (3 telefony zdrutowane) ROOT - to proces, który pozwala użytkownikom tabletów i innych urządzeń z systemem Android pokonać ograniczenia, jakie producenci, a czasami i dystrybutorzy sprzętu, umieścili w niektórych urządzeniach. W wyniku czego uzyskujemy prawa „super użytkownika” i dzięki temu mamy zdolność do zmiany lub zastąpienia aplikacji systemowych, załadowania własnego oprogramowania (Rom), zainstalowania niestandardowych aplikacji lub zwiększenia wydajność baterii. Możemy również wykonywać inne operacje, które są niedostępne dla zwykłego użytkownika, takie jak robienie pełnego obrazu systemu, oc GPU, CPU, czyli podnoszenie wartości taktowania procesora i karty graficznej.

„Super użytkownik” może zasadniczo zmienić lub zmodyfikować kod oprogramowania na urządzeniu. Dlatego producenci przy zakupie urządzenia dają nam tylko podstawowe prawa do zarządzania. To sprawia, że łatwiej jest im zarządzać aktualizacjami i nie tylko.