Tablet pod photoshopa/flasha

Poszukuję dobrego, w miarę możliwości sprawdzonego tabletu graficznego pod photoshopa i flasha. Nie znam sie zupełnie na tych urządzeniach, nigdy nie widzialem na żywo, chcę poprostu mieć mozliwosc rysowania kresek z dobrą dokładnością na ekranie komputera, za pomocą rysika… Czy takie urządzenie ma specjalną opcje ze dziala w photshopie, czy poprsotu takie urzadzenie jest kursorem myszki, bo wtedy chyba nie ma znaczenia jaki mam program wlaczony…

Co polecacie? najlepiej poprosze o linki do allegro. Interesuje mnie cena max 150zł

Jeśli chodzi o markę, to mogę poleć tylko tablety Wacom, ale do 150zł to będzie ciężko o nowy a tym bardziej “dobry”.

Tablet pracuje normalnie jak myszka, a gdy otworzysz program graficzny, to dodatkowo dochodzą poziomy nacisku i dodatkowe funkcje w zależności od modelu.

Ciężko ci będzie znaleźć tablet w takiej cenie.

Ja dzisiaj zakupiłem w Vobisie takie cudo:

http://www.vobis.pl/oferta/kontrolery_d … touch.aspx

Eh.

Zalezy, czy bedziesz korzystal z poziomow nacisku oferowanych przez tablet, czy nie.

Photoshop chyba najlepiej sobie radzi z poziomami nacisku, ja osobiscie mialem problemy z obsluga poziomow nacisku chociazby w GIMPie 2.6.6.

Z tego co sie orientuje, idzie kupic PENTAGRAM ThinType za ~230-250zl.

Nie obsluguje on jednak katow nachylania piorka + piorko jest zasilane na baterie (WACOMy oraz PENTAGRAM Virtuozo dzialaja juz na zasadzie indukcji magnetycznej, piorka bezbateryjne).

Co bedziesz tym tabletem dokladnie robic? (ew. co planujesz robic)

sory…ale coś takiego nie istnieje(mam na myśli cenę). Profesjonalne tablety które mają współpracować z programami Adobe kosztują 800-1000zł Takie tablety rozpoznają siłę docisku i inne parametry tablety poniżej tej kwoty niestety są zabawkami.

tableta do 150zl nie ma… pomysl co to za urzadzenie musialo by byc…

pozbieraj kase i lepiej kupic lepszy niz jakis syf…

Tak jak koledzy wyżej mogę polecić Wacom’y.

Problem jest jednak z ceną bo Tablet Wacom Bamboo A5 (jaki kupil " el polaco ") kosztuje w granicach 400 zł. A jest to tylko format A5 i trochę ciężko się na nim pracuje. Formaty A4 z Wacom’a to juz wydatek 800-1200 zł.

Pewną alternatywą może być też zakup tabletu z Pentagramu są tańsze więc można się pokusić o format A4 w dobrej cenie, lecz nie są zbyt lubiane i zachwalane :stuck_out_tongue:

A tablety do 200zł to juz na własne ryzyko :stuck_out_tongue_winking_eye: :wink:

xerion7, masz tablet? pochwal się jaki i do czego konkretnie używasz? Inaczej, piszesz z własnego doświadczenia czy tylko tak sobie?

Nie uważam by A4 tu był potrzebny, ba, uważam że był by to fatalny wybór dla początkującego.

Ja sam korzystam z A5 - chociaz Intuos4 a nie jakiś bambino, jednak w pełni mi wystarcza do PSa, Flasha i paru innych - no chyba że wrócił bym np. do CADa, a na razie na to się nie zanosi.

Tyle, że pain3hp za tą kasę to chyba tylko zabawkę typu Bamboo Pen A6 sobie moze pozwolić.

Oj właśnie czytam swojego posta jeszcze raz i widzę że pomyliłem formaty :stuck_out_tongue:

Format A5 miał się równać A6, a A4 = A5, sorka za pomyłke.

api, sam osobiście nie mam tabletu ( odrzuciły mnie ceny ), ale korzystałem z kilku u znajomych i w mojej szkole. Piszę z doświadczenia.

Co do mojego postu wyżej tak jak napisałem pomyliłem formaty (zaraz to poprawie) i chodziło mi o to że na formacie A6, raczej nie ma zabawy przynajmniej ja

miałem problem aby na tym formacie zrobić coś dobrego, no a na formacie A5 można już trochę poszaleć :wink:

Jeszcze raz sorka za pomyłkę :wink:

Zdecydowanie polecam Wacom’y. Doświadczenia z Petagramem nie mogę zaliczyć do zbyt udanych.

ja mam wacom bamboo i nie narzekam