Tablet pod photoshopa/flasha

(pain3hp) #1

Poszukuję dobrego, w miarę możliwości sprawdzonego tabletu graficznego pod photoshopa i flasha. Nie znam sie zupełnie na tych urządzeniach, nigdy nie widzialem na żywo, chcę poprostu mieć mozliwosc rysowania kresek z dobrą dokładnością na ekranie komputera, za pomocą rysika... Czy takie urządzenie ma specjalną opcje ze dziala w photshopie, czy poprsotu takie urzadzenie jest kursorem myszki, bo wtedy chyba nie ma znaczenia jaki mam program wlaczony...

Co polecacie? najlepiej poprosze o linki do allegro. Interesuje mnie cena max 150zł

(DobryLuk) #2

Jeśli chodzi o markę, to mogę poleć tylko tablety Wacom, ale do 150zł to będzie ciężko o nowy a tym bardziej "dobry".

Tablet pracuje normalnie jak myszka, a gdy otworzysz program graficzny, to dodatkowo dochodzą poziomy nacisku i dodatkowe funkcje w zależności od modelu.

(el polaco) #3

Ciężko ci będzie znaleźć tablet w takiej cenie.

Ja dzisiaj zakupiłem w Vobisie takie cudo:

http://www.vobis.pl/oferta/kontrolery_d ... touch.aspx

(Battlefist) #4

Eh.

Zalezy, czy bedziesz korzystal z poziomow nacisku oferowanych przez tablet, czy nie.

Photoshop chyba najlepiej sobie radzi z poziomami nacisku, ja osobiscie mialem problemy z obsluga poziomow nacisku chociazby w GIMPie 2.6.6.

Z tego co sie orientuje, idzie kupic PENTAGRAM ThinType za ~230-250zl.

Nie obsluguje on jednak katow nachylania piorka + piorko jest zasilane na baterie (WACOMy oraz PENTAGRAM Virtuozo dzialaja juz na zasadzie indukcji magnetycznej, piorka bezbateryjne).

Co bedziesz tym tabletem dokladnie robic? (ew. co planujesz robic)

(Tommmi67) #5

sory...ale coś takiego nie istnieje(mam na myśli cenę). Profesjonalne tablety które mają współpracować z programami Adobe kosztują 800-1000zł Takie tablety rozpoznają siłę docisku i inne parametry tablety poniżej tej kwoty niestety są zabawkami.

(Znaczek17) #6

tableta do 150zl nie ma... pomysl co to za urzadzenie musialo by byc...

pozbieraj kase i lepiej kupic lepszy niz jakis syf...

(Miki Ziomek) #7

Tak jak koledzy wyżej mogę polecić Wacom'y.

Problem jest jednak z ceną bo Tablet Wacom Bamboo A5 (jaki kupil " el polaco ") kosztuje w granicach 400 zł. A jest to tylko format A5 i trochę ciężko się na nim pracuje. Formaty A4 z Wacom'a to juz wydatek 800-1200 zł.

Pewną alternatywą może być też zakup tabletu z Pentagramu są tańsze więc można się pokusić o format A4 w dobrej cenie, lecz nie są zbyt lubiane i zachwalane :stuck_out_tongue:

A tablety do 200zł to juz na własne ryzyko :stuck_out_tongue_winking_eye: :wink:

(Sitemaster) #8

xerion7, masz tablet? pochwal się jaki i do czego konkretnie używasz? Inaczej, piszesz z własnego doświadczenia czy tylko tak sobie?

Nie uważam by A4 tu był potrzebny, ba, uważam że był by to fatalny wybór dla początkującego.

Ja sam korzystam z A5 - chociaz Intuos4 a nie jakiś bambino, jednak w pełni mi wystarcza do PSa, Flasha i paru innych - no chyba że wrócił bym np. do CADa, a na razie na to się nie zanosi.

Tyle, że pain3hp za tą kasę to chyba tylko zabawkę typu Bamboo Pen A6 sobie moze pozwolić.

(Miki Ziomek) #9

Oj właśnie czytam swojego posta jeszcze raz i widzę że pomyliłem formaty :stuck_out_tongue:

Format A5 miał się równać A6, a A4 = A5, sorka za pomyłke.

api, sam osobiście nie mam tabletu ( odrzuciły mnie ceny ), ale korzystałem z kilku u znajomych i w mojej szkole. Piszę z doświadczenia.

Co do mojego postu wyżej tak jak napisałem pomyliłem formaty (zaraz to poprawie) i chodziło mi o to że na formacie A6, raczej nie ma zabawy przynajmniej ja

miałem problem aby na tym formacie zrobić coś dobrego, no a na formacie A5 można już trochę poszaleć :wink:

Jeszcze raz sorka za pomyłkę :wink:

(Mik E) #10

Zdecydowanie polecam Wacom'y. Doświadczenia z Petagramem nie mogę zaliczyć do zbyt udanych.

(Gremski) #11

ja mam wacom bamboo i nie narzekam