Tablet Prestigio 5080 PRO czy inny?

Witam serdecznie na moim wątku - być może banalnym ale dla mnie ważnym ; zamierzam wydać około 700 złotych i mam zamiar ulokować je w miarę sensownie … Mam zamiar kupić tablet za rozsądną cenę ale nie przestarzały złom … W sumie to będzie pierwszy Tablet córki która za uzbierane pieniążki z komunii chce kupić sobie coś co będzie jej służyło do gier , internetu , oglądania filmów itp. …

… byłem w Media Markt i sprzedawca zaoferował mi tablet za rozsądną cenę - dobra jakość w parze z dobra cena ; tak mówił !

… i przedstawił nam prestigo multipad 5080 PRO , tutaj może podam link do podobnej oferty http://hurtgps.pl/pl/p/Tablet-Prestigio … -reki/1199 - jednak jak się trochę dowiedziałem - nie ma on na przykład modułu GPS … zresztą się zupełnie nie znam i liczę na rady tych którzy się znają … Czy jest to dobra oferta czy można za tą cenę znaleźć coś lepszego ? … Proszę o wskazówki na co zwracać uwagę i jaką markę wybrać … gdybyście wrzucali konkretne linki do konkretnych produktów - byłbym wdzięczny …

Witam, też jestem na etapie szukania tabletu. Wymieniony przez Ciebie tablet nie jest zły, ale rozdzielczość jest za mała by móc komfortowo przeglądać internet i oglądać filmy. Ciekawszą alternatywą wydaje się GoClever Tab A971, dostępny np tu: http://www.kupuj.it/product-pol-4002-GoClever-Tab-A971-9-7-LCD-8GB-0-3MP-front-Android-4-0-3.html Minusem może być ekran 9,7 cala, zbyt duży by córka mogła go trzymać w jednej ręce, a drugą operować na nim.

Co do GPS, to w tańszych modelach rzadko jest dostępny ale wydaje mi się, że dziecku nie jest ono potrzebne. I jeszcze jedna uwaga, przed kupnem tabletu, dobrze jest by poszukać w internecie jakichś opinii o nim.

Wskazany przeze mnie tablet to tylko przykład, że są lepsze w podobnej cenie. Polecam przejrzeć kilka serwisów o tabletach.

Przy szukaniu tabletu zwracaj szczególna uwagę na:

  • RAM (im wiecej tym lepiej, większość tanich ma 512MB, ale warto szukać z 1 GB)

  • rozdzielczość ekranu (800 x 600 to minimum, im więcej tym lepiej)

  • system Android 4 (Ice Cream Sandwich) - wersja 2.3 jest zrobiona głównie pod smartphony i nie sprawdza się dobrze na tabletach

  • dostęp do Google PLAY (dawniej Android Market) - nie które tańsze tablety oferują tylko dostęp do “swojego” sklepiku, ale nie maja tam zbyt wiele aplikacji

  • ilość wbudowanej pamięci (8GB to chyba minimum, wskazane będzie dokupienie (z czasem) karty pamięci, gdy już miejsca nie będzie na tablecie)

  • WIFI (ale to już chyba norma i 99% posiada)

  • USB by móc wgrywać zdjęcia, filmiki itp z/na tablet (nie które mają mini USB, wtedy wymaganie jest kupno dodatkowej przejściówki z miniUSB na USB, no chyba że jest w zestawie taki kabelek) - też raczej norma w tabletach, ale warto sprawdzić

  • procesor, ale za tą cenę obecnie wszystkie posiadają jednordzeniowy Cortex A8-A10 o taktowaniu 1-1,5GHz (im większe taktowanie tym lepiej, ale różnice w działaniu nie są tak bardzo widoczne)

  • no i jeszcze bateria, im więcej mAh tym dłużej będzie chodził tablet na baterii

Pogrubiłem główne cechy, na które zwracam największą uwagę. Mógłbym jeszcze dodać wielkość tabletu, ale to już musisz sam zdecydować czy lepiej będzie kupić 7 czy 9 cali (istnieją jeszcze tablety o innych wymiarach, np 8 czy 10 cali).

Niesamowicie dokładna informacja … Jestem pod wrażeniem ; sam produkt który mi tu przedstawiłeś naprawdę jest atrakcyjny … nie znam się na firmach , ale chyba ten GoClever to taka marka dla Biedronki - pamiętam jak kiedyś w telewizji leciała reklama z nawigacją dla Biedronki firmy GoClever … - myślisz że można zaufać jakości ? Że ten tablet wytrzyma kilka lat ? … Jeżeli ktoś jeszcze chce się podzielić swoimi radami - zachęcam do dyskusji … JOHN_R2 naprawdę dzięki za informacje i wskazówki !

Dla mnie trochę za duży, ale jeśli ma być to “kanapowiec” (używany głównie w domu) to bardzo ciekawa pozycja. Model jest stosunkowo nowy i nie ma dużo opinii o nim w necie. Tutaj masz jeden test: http://www.tabletmaniak.pl/45161/goclever-tab-a971-test/ jak widać, dobrze go ocenili.

Co do jakości, to obecnie coraz trudniej określać jakość na podstawie firmy. Bywa, że znane marki wyprodukują kiepskiej jakości sprzęt i na odwrót. Według podanej strony, tablet ten ma wysoką jakość wykonania.

Oprócz jakości, problemem może być również to, że co chwila wychodzi lepszy sprzęt, więc programiści korzystają z tego co nowy sprzęt ma do zaoferowania (szybszy procesor, lepsza grafika), więc za rok, dwa może on już nie wyrabiać z nowszymi programami, grami. Ale to niestety normalne, że sprzęt się starzeje.

Sam używam już 5 lat laptopa, fakt że nie ma on porównania z obecnymi modelami, ale póki co spełnia swoją role i nie szukam nowego.

Jak jesteś zainteresowany tym modelem, to może poszukaj jeszcze, czy nie ma go w jakimś sklepie w twoim mieście. Obejrzysz go i sam ocenisz czy warto kupić.

Jeśli wolałbyś mniejszy, to za kilka dni premiera 7-calowego tableta Nexus od Google. Niestety brak oficjalnych informacji o jego specyfikacji, ale według plotek może być ciekawy (ponoć dobry ekran, procesor i grafika ale nie wiadomo co z resztą), prawdopodobna cena ~900zł (większa od ceny A971).

ps. sorki za tak późną odpowiedź, nie zaznaczyłem by poinformowało mnie o nowym wpisie.

… i tak dzięki … do dziś właśnie zbierałem informacje , ale i tak do końca nie jestem zdecydowany … więc idę śladem pierwszej propozycji i mam zamiar podejść do taniego sprzedawcy i jeszcze tam trochę podyskutuję ze sprzedawcą …

z tym tabletem nie ma PROBLEMA !!

Pozdravki :*

Nie wiem czy do 700 zł dostaniesz dobry tablet - chyba że używany. Ja osobiście kupiłem ostatnio samsunga galaxy tab 2 za trochę większe pieniądze, ale z pewnością był to dobry zakup. Tobie również polecam.

Za 700 zł to może full wypas nie bedzie, ale sensownie da się tą kasę ulokować w jakiś przyzwoity tablet, zwłaszcza, że to ma być prezent na komunię dla córki…

Dla siebie to faktycznie można by było droższego coś wyszukać:)

Ciekawy test GoClever A971: