Tablet, PSP czy PS Vita?

Za parę miesięcy kupuję tablet. Gdy już go kupię co mam zrobić z moim PSP? Sprzedać czy zostawić? Czy warto kupić PS Vita?

PSP bym zostawił - kieszonsolka ma więcej konkretnych gier, aniżeli Android.

PS Vita…jako użytkownik tego handhelda, muszę powiedzieć tak - wszystko zależy od tego, jakim graczem jesteś. Tytułów AAA wychodzi mało, za to naprawdę sporo gier niezależnych i jRPG. W zasadzie szkoda byłoby mi czasu, aby odpalać takie gry na PC - a na Vicie pogrywam aż miło. Co prawda PSP już zeszło ze sceny, ale gry są bardzo tanie. Mając PS Vita - karty pamięci są dość drogie, a gry również swoje kosztują. Granie na PS Vita jeśli chodzi o koszta, przyrównałbym do grania na PS3. Dodatkowo Vita obsługuje gry z PSX i PSP, aczkolwiek tylko wybiórczo - w zasadzie tylko to, co znajdziesz w PSN.

PSV obsługuję grę zdalną z PS3 bo tablet Xperia Z3 który wybrałem do kupienia ma Remote Play tylko z PS4 (do Xperii można podłączyć  tylko pada PS3, o, właśnie znalazłem coś interesującego https://www.youtube.com/watch?v=lnJNuLVf_eQ  o nie, muszę roota zrobić to odpada) (wiem że będą na PC ale nie zawsze używam laptopa i na tablecie będzie lepsza swoboda) a PS4 kupuję pod koniec 2016 (dostałem telewizor 40 cali Samsung Full HD wcześniej miałem kineskopa, mam na PS3 taką grafikę że przekładam zakup PS4 na później). Na PS Vita tylko 2 gry chcę: FIFA 15 Legacy Edition i LittleBigPlanet PS Vita, nie znam narazie innych tytułów które bym chciał ale może coś się znajdzie :slight_smile:

Przeniesienie niektórych tytułów na PSP może dać mi korzyści, będę mógł zwolnić Memory Stick, będę mógł sprzedać pudełka z grami i sobie dorobić ale gry w PSN kosztują 2 razy tyle za ile sprzedam (w PSN 30-60 zł, na Allegro 10-20) więc to może nie mieć sensu. Doładowania PSN na Allegro mają tylko kwotę 100 zł nie mniejszej.

Miałem kupować PS4 w czerwcu. Jak już wcześniej powiedziałem przełożyłem zakup z powodu nowego telewizora i w czerwcu kupię PS Vita

PSV ma Remote Play, które jest kompatybilne z PS3 i PS4.

Podsumowując Vitę - jeśli nie celujesz tylko w gry AAA, to szybko znajdziesz coś dla siebie. Długo wydawało mi się, że nie mam na Vicie w co grać - do czasu, aż odpuściłem fiksację tylko na grach AAA, poszerzając horyzont o gry niezależne (jRPG trawię w śladowych ilościach). Naprawdę można świetnie bawić się z Viciakiem, odpuszczając tytuły wysokobudżetowe (choć jest np. Need for Speed, Killzone, Uncharted, Wipeout, Metal Gear Solid czy Borderlands 2).