Tablet Quer 7" Joy 701 V.2 jako Smart TV

(Stefankacap) #1

Witam,

Chciałbym tanim kosztem zaopatrzyć telewizor Sony Bravia 32 w "Smart TV" Pomyślałem, że najprostszym rozwiązaniem będzie kupno tableta z wyjściem hdmi i na stałe podłączyć go do telewizora. Na allegro upatrzyłem tablet z tej oto oferty: http://allegro.pl/ta...5865967754.htmlCzy ten tablet spełniłby taką funkcję? Chciałbym na nim zainstalować Kodi i zainstalować w nim aplikacje youtube oraz popularną wtyczkę sd team z telewizją oraz iplą. Router mam w pokoju obok chyba nie powinno być kłopotu z zasięgiem. Odradzacie, polecacie takie rozwiązanie? 

(Longhorn2009) #2

Lepiej zobacz dowolny android box, który też jest na androidzie i pozwala rozszerzyć tv o funkcje smart.

(Stefankacap) #3

Android box mnie nie interesuje, tablet miałby więcej zastosowań. Tylko nie wiem czy ten model dałby radę z kodi by wszystko działało płynnie, najwyżej kupię jeśli nie spełni oczekiwań to zwrócę.

(Longhorn2009) #4

Jeśli już kupować to coś lepszego niż stary, powolny cortex a7 i ledwo 512MB co na androida jest stanowczo zbyt mało. Coś w stylu choćby galaxy tab 3/4. Do tego adapter mhl - hdmi (od razu pełnowymiarowe). 

(Stefankacap) #5

Masz rację, ale galaxy tab 3 to juz koszt ponad 300 zł

Co sądzisz o tym sprzęcie? Ma ciut lepsze parametry

http://allegro.pl/tablet-8-ips-3-2ghz-32gb-hdmi-wifi-bt-3g-2xkamera-i5912749994.html

(Longhorn2009) #6

Jakość adekwatna do ceny czytając opinie z Ceneo. Na jakieś wsparcie na niemieckich forach można liczyć. Jeśli nie możesz dołożyć więcej to już raczej nic nowego, lepszego nie znajdziesz. 

(Stefankacap) #7

Zamówiłem tego Trekstora Surftab Ventos 8.0

Łączenie przez hdmi działa, przeglądarka ma zainstalowanego flasha także wszystkie filmy odtwarza zadowalająco. XBMC w wersji 12.3 działa tylko szkoda, że materiały w 720p mają spadki fps od 15 do 20 i raczej tego nie da się oglądać. Klawiatura dotykowa trochę szwankuje, bateria raczej kiepska. Generalnie jak za cenę 150zł- polecam. 

(Longhorn2009) #8

Klawiaturę można zmienić, to otwarty android przecież. Xbmc jest już nierozwijane, obecna wersja to kodi 15.2.

(Stefankacap) #9

Tak, tylko, że z androidem 4.1.1 kodi nie jest kompatybilne. Ok temat wyczerpany można zamknąć.