Tablet sam się resetuje/przywraca ustawienia fabryczne


(Matis365) #1

Od pół roku mam problem z resetującym się tabletem. Kupiłem go na początku 2014 i koło wakacji zaczęły się problemy. Tablet resetuje się bez wyraźnego powodu najczęściej gdy leży bezczynnie. Czasem też podczas używania zatnie się i zresetuje się co jest strasznie denerwujące, zwłaszcza, że długo się włącza. Pisałem do producenta ale on odpisał: "Nie znamy powodu samoczynnego resetowania się tabletu" i tak mnie zostawili :-x. Tablet nie jest jakiś super ale powinien działać prawidłowo. Do tego 3 razy robiłem reset do ustawień fabrycznych i nic to nie dało. Ostatnio wywala mi błąd "Encryption Unsuccesful" i sam z siebie przywraca wszystko do ustawień fabrycznych. Czasami dzieje się to nawet kilka razy dziennie co uniemożliwia normalne korzystanie z urządzenia. Jedyną rzeczą która się nie kasuje są dane z menedżera plików. Nie ważne ile resetów zrobię one nadal są :confused: Tablet ma jeszcze gwarancję, nie rzucałem nim, zawsze był trzymany w temperaturze pokojowej i nic się nie działo jeśli o to chodzi. I tu moje pytanie - czy da się to naprawić samemu a jeśli nie to czy jest szansa na wymianę/naprawę bo w końcu sam z siebie zaczął tak robić ?


(Piotrek2255) #2

Ja bym wysłał na niezgodność towaru z umową do sprzedawcy(nie na gwarancję producenta), szybsza i korzystniejsza forma. 

 

Pewnie można samemu wgrac oprogramowanie ale nie próbowałbym, Modecomy bywają kapryśne i wiele razy widziałem jak się wysypywały podczas fleszu. 


(Matis365) #3

Szukałem sterowników ale mój tablet i tak ma najnowsze więc odpada. Najpierw może zaniosę go tam gdzie kupiłem może powiedzą coś co ma sens (np. że to wina producenta a nie moja). Tylko co może być powodem tego ?


(rubin714p) #4

Oddaj to na gwaracje do naprawy. Jeśli nadal będzie to samo rządaj wymiany sprzetu na nowy. 


(Matis365) #5

Ok, tutaj napisałem bo może komuś udało się to naprawić samemu ale jak tak to trudno.