Tablet sam się resetuje/przywraca ustawienia fabryczne

Od pół roku mam problem z resetującym się tabletem. Kupiłem go na początku 2014 i koło wakacji zaczęły się problemy. Tablet resetuje się bez wyraźnego powodu najczęściej gdy leży bezczynnie. Czasem też podczas używania zatnie się i zresetuje się co jest strasznie denerwujące, zwłaszcza, że długo się włącza. Pisałem do producenta ale on odpisał: “Nie znamy powodu samoczynnego resetowania się tabletu” i tak mnie zostawili :-x. Tablet nie jest jakiś super ale powinien działać prawidłowo. Do tego 3 razy robiłem reset do ustawień fabrycznych i nic to nie dało. Ostatnio wywala mi błąd “Encryption Unsuccesful” i sam z siebie przywraca wszystko do ustawień fabrycznych. Czasami dzieje się to nawet kilka razy dziennie co uniemożliwia normalne korzystanie z urządzenia. Jedyną rzeczą która się nie kasuje są dane z menedżera plików. Nie ważne ile resetów zrobię one nadal są :confused: Tablet ma jeszcze gwarancję, nie rzucałem nim, zawsze był trzymany w temperaturze pokojowej i nic się nie działo jeśli o to chodzi. I tu moje pytanie - czy da się to naprawić samemu a jeśli nie to czy jest szansa na wymianę/naprawę bo w końcu sam z siebie zaczął tak robić ?

Ja bym wysłał na niezgodność towaru z umową do sprzedawcy(nie na gwarancję producenta), szybsza i korzystniejsza forma. 

 

Pewnie można samemu wgrac oprogramowanie ale nie próbowałbym, Modecomy bywają kapryśne i wiele razy widziałem jak się wysypywały podczas fleszu. 

Szukałem sterowników ale mój tablet i tak ma najnowsze więc odpada. Najpierw może zaniosę go tam gdzie kupiłem może powiedzą coś co ma sens (np. że to wina producenta a nie moja). Tylko co może być powodem tego ?

Oddaj to na gwaracje do naprawy. Jeśli nadal będzie to samo rządaj wymiany sprzetu na nowy. 

Ok, tutaj napisałem bo może komuś udało się to naprawić samemu ale jak tak to trudno.