Tablet samsung gt-p7300

Witam,
posiadam tablet Samsung GT-P7300 z Androidem 4.0.4, według androida jest to jego najlepsza i najnowsza wersja dostępna na ten tablet. Niestety mam problem z tym tabletem.
Po wejściu w aplikację ‘Internet’ nie otwiera stron internetowych typu YT, Onet, Wp, Allegro - pojawia się następujący komunikat: „Nie można ustanowić bezpiecznego połączenia”.
Nie jestem też w stanie pobrać innej przeglądarki, ponieważ nie da się dodać konta Google do sklepu (przycisk do logowania jest w kolorze takim wyżarzonym). Robiłem już FACTORY RESET i w niczym to nie pomogło. Wiem, że tablet jest już stary, ale chciałbym na nim chociaż poczytać wiadomości czy też sprawdzić pogodę.

Jak do poczty i pogody potrzebujesz „TLS” to musisz kombinować z aktualizacją certyfikatów.

Certificate Compatibility - Let's Encrypt

Pogoda może dobijać się zamkniętą wersją komunikacji lub na zamknięty serwer (wtedy zostają nieoficjalne modyfikacje tej apki/widgetu jak reszta jest „brzydka” lub podobnie blokuje Ice Cream Sandwich).

Nowszy nieoficjalny Android to tylko* z CyanogenMod (do 7.1 Nugat) lub nowszego LineageOS (od 6 Marshmallow do 12 Snow Cone).

* - jak nikt nie porwał się z motyką na słońce by od zera zrobić modyfikacje bez bazowania na gotowych „forkach”.