Tablet - update do Win 10 a możliwość powrotu do 8.1

(kamilooo_34) #1

Witam, Panowie mam tablet z systemem Windows 8.1 oczywiście z partycją odzyskiwania recorvery, dręczy mnie powiadomienie o możliwości przejścia na Windowsa 10, czy jak zrobię update a np. nie spodobał by mi się robiąc recorvery wrócę do Win 8.1 czy do czystej 10 ?

(Cedar) #2

Zadajesz pytania bez sensu. Masz w recovery Win 10? Uważasz, że aktualizacja zmieni coś w tej partycji?

PS. na wszelki wypadek, jeśli to możliwe, zrób kopie recovery, bo nie jest powiedziane, że po aktualizacji ona w ogóle zadziała.

(kamilooo_34) #3

To jest Windows 10, wszystko jest możliwe. Jak bym był pewny nie pisał bym tutaj tego “bez sensownego” według Ciebie postu.

(Cedar) #4

Takie rzeczy nie są możliwe

(kamilooo_34) #5

a jeszcze jedno pytanko, jeśli tablet mam połączony kontem hotmail z laptopem to robiąc update do Windowsa 10 zostanie on wykonany tylko na tablecie a na laptopie nie ?

Pytam ponieważ, co dzieje się na laptopie też dzieje sie na tablecie, np, ta sama tapeta itd.

(kamilooo_34) #6

Nie można wrócić do Windowsa 8.1 po wykonaniu update’u do Windowsa 10 bez utworzenia kopii partycji recorvery .

Cedar myliłeś się :slight_smile:

(mechanic) #7

Niekoniecznie się mylił, na moim Kiano Slimtam 8 pro ms, bez problemu zrobiłem upgrade do 10 z domyślnego 8.1, jednak jakoś mi nie podszedł system, i wróciłem do 8.1 poprzez przywrócenie systemu z partycji recovery nie musiałem robić kopi partycji.

(Cedar) #8

Bzdury piszesz i do tego nie chcesz się przyznać.

(Mierkiewiczm) #9

Ja zrobiłem update z 8.1 do 10 i nie mogę wrócić do poprzedniej wersji bo recovery została skasowana. czekam na recovery od Acera.

(kamilooo_34) #10

No właśnie ja tak samo, wybierając recorvery mam tylko do wyboru powrót do Windowsa 10 :smiley:

Wybierz system :

Windows 10

i tyle ;d

(CrisPL) #11

Przecież system na tabletach niczym się nie różni. Aktualizując Windows 8.1 masz w ustawieniach aktualizacja i zabezpieczenia–>odzyskiwanie i jedna z opcji to wróć do windows 8.1.

(Jasiek.w) #12

Tak, istnieje kilka sposobów przechodzenia z systemu Windows 10 z powrotem do poprzedniej wersji systemu Windows:

Jeśli od czasu przeprowadzenia uaktualnienia do systemu Windows 10 nie minął jeszcze miesiąc, możesz wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows, korzystając z pozycji Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Odzyskiwanie.

Jeśli producent Twojego komputera udostępnił taką opcję, możesz przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych.

Jeśli opcje powrotu do poprzedniej wersji systemu i przywrócenia ustawień fabrycznych nie są dostępne, możesz użyć nośnika instalacyjnego i klucza produktu w celu zainstalowania poprzedniej wersji systemu Windows.

Aby uzyskać więcej informacji oraz poznać wymagania związane z powrotem do poprzedniej wersji systemu Windows, zapoznaj się z sekcją dotyczącą powrotu do poprzedniej wersji systemu w artykule Opcje odzyskiwania w systemie Windows 10.

Uwaga

Jeśli producent ustawił Twój komputer tak, aby był uruchamiany ze skompresowanego pliku obrazu systemu Windows (opcja ta nosi nazwę rozruchu z pliku obrazu systemu Windows, w skrócie WIMBoot), i dołączył opcję przywracania ustawień fabrycznych, ta opcja nie będzie już dostępna po przeprowadzeniu uaktualnienia do systemu Windows 10.