Tablet - update do Win 10 a możliwość powrotu do 8.1

Witam, Panowie mam tablet z systemem Windows 8.1 oczywiście z partycją odzyskiwania recorvery, dręczy mnie powiadomienie o możliwości przejścia na Windowsa 10, czy jak zrobię update a np. nie spodobał by mi się robiąc recorvery wrócę do Win 8.1 czy do czystej 10 ?

Zadajesz pytania bez sensu. Masz w recovery Win 10? Uważasz, że aktualizacja zmieni coś w tej partycji?

PS. na wszelki wypadek, jeśli to możliwe, zrób kopie recovery, bo nie jest powiedziane, że po aktualizacji ona w ogóle zadziała.

To jest Windows 10, wszystko jest możliwe. Jak bym był pewny nie pisał bym tutaj tego “bez sensownego” według Ciebie postu.

Takie rzeczy nie są możliwe

a jeszcze jedno pytanko, jeśli tablet mam połączony kontem hotmail z laptopem to robiąc update do Windowsa 10 zostanie on wykonany tylko na tablecie a na laptopie nie ?

Pytam ponieważ, co dzieje się na laptopie też dzieje sie na tablecie, np, ta sama tapeta itd.

Nie można wrócić do Windowsa 8.1 po wykonaniu update’u do Windowsa 10 bez utworzenia kopii partycji recorvery .

Cedar myliłeś się :slight_smile:

Niekoniecznie się mylił, na moim Kiano Slimtam 8 pro ms, bez problemu zrobiłem upgrade do 10 z domyślnego 8.1, jednak jakoś mi nie podszedł system, i wróciłem do 8.1 poprzez przywrócenie systemu z partycji recovery nie musiałem robić kopi partycji.

Bzdury piszesz i do tego nie chcesz się przyznać.

Ja zrobiłem update z 8.1 do 10 i nie mogę wrócić do poprzedniej wersji bo recovery została skasowana. czekam na recovery od Acera.

No właśnie ja tak samo, wybierając recorvery mam tylko do wyboru powrót do Windowsa 10 :smiley:

Wybierz system :

Windows 10

i tyle ;d

Przecież system na tabletach niczym się nie różni. Aktualizując Windows 8.1 masz w ustawieniach aktualizacja i zabezpieczenia–>odzyskiwanie i jedna z opcji to wróć do windows 8.1.

Tak, istnieje kilka sposobów przechodzenia z systemu Windows 10 z powrotem do poprzedniej wersji systemu Windows:

Jeśli od czasu przeprowadzenia uaktualnienia do systemu Windows 10 nie minął jeszcze miesiąc, możesz wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows, korzystając z pozycji Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Odzyskiwanie.

Jeśli producent Twojego komputera udostępnił taką opcję, możesz przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych.

Jeśli opcje powrotu do poprzedniej wersji systemu i przywrócenia ustawień fabrycznych nie są dostępne, możesz użyć nośnika instalacyjnego i klucza produktu w celu zainstalowania poprzedniej wersji systemu Windows.

Aby uzyskać więcej informacji oraz poznać wymagania związane z powrotem do poprzedniej wersji systemu Windows, zapoznaj się z sekcją dotyczącą powrotu do poprzedniej wersji systemu w artykule Opcje odzyskiwania w systemie Windows 10.

Uwaga

Jeśli producent ustawił Twój komputer tak, aby był uruchamiany ze skompresowanego pliku obrazu systemu Windows (opcja ta nosi nazwę rozruchu z pliku obrazu systemu Windows, w skrócie WIMBoot), i dołączył opcję przywracania ustawień fabrycznych, ta opcja nie będzie już dostępna po przeprowadzeniu uaktualnienia do systemu Windows 10.