Tablet wacom, pojawiające się kółka podczas używania pióra

Cześć!

 

Mam problem z moim tabletem Wacom Bamboo Pen & Touch. Kiedyś tego nie miałem, dopiero gdy zacząłem go używać na laptopie nagle wystąpił problem. Podczas używania pióra, gdy próbuję coś wcisnąć to pojawia mi się takie jakby kółko, coś w formie kół rozchodzących się na wodzie, co uniemożliwia mi pracę, ponieważ :

 

  1. w momencie przyciśnięcia lekko mi się zacina, co uniemożliwia mi działanie w programach graficznych

 

  1. gdy przycisnę szybko w dwóch miejscach, to pomiędzy tymi punktami tworzy się linia prosta, coś jakbym przytrzymywał shift w paintcie

 

Linia.png

 

 

Co mogę z tym zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

 

Wygląd tego koła -  Ko_o.png

 

 

 

 

Wejdź w sprzęt i dźwięk, potem na liście znajdź “Właściwości tabletu wacom” i pod nim wciśnij usuń ustawienia preferencji i jak w klikniesz to klinij w okienku które się otworzy usuń w polu usuń wszystkie preferencje (tak pisze bodajże) i potem uruchom od nowa program w którym rysujesz i to wszystko.

Niestety nie mogę wejść w Preferencje Wacom, ponieważ pojawia się taki oto błąd :  Blad.png

 

 

 

Odinstalowałem sterowniki przez Panel Sterowania Menedżer urządzeń Mysz i inne urządzenia wskazujące, po czym zainstalowałem ponownie, lecz błąd ciągle się pojawia. Co mam z tym zrobić?

To zaktualizuj sterowniki do najnowszych, powinna być opcja aktualizauj i potem spróbuj to co ci poradziłem, nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Usuwanie preferencji niczego nie zmieniło. Jakieś inne pomysły?

Dla potomnych

Żeby wyłączyć to kółko trzeba w opcjach odznaczyć opcję “Użyj pismo odręczne Windows”