Tablet wacom, pojawiające się kółka podczas używania pióra


(Maydaydf) #1

Cześć!

 

Mam problem z moim tabletem Wacom Bamboo Pen & Touch. Kiedyś tego nie miałem, dopiero gdy zacząłem go używać na laptopie nagle wystąpił problem. Podczas używania pióra, gdy próbuję coś wcisnąć to pojawia mi się takie jakby kółko, coś w formie kół rozchodzących się na wodzie, co uniemożliwia mi pracę, ponieważ :

 

1) w momencie przyciśnięcia lekko mi się zacina, co uniemożliwia mi działanie w programach graficznych

 

2) gdy przycisnę szybko w dwóch miejscach, to pomiędzy tymi punktami tworzy się linia prosta, coś jakbym przytrzymywał shift w paintcie

 

Linia.png

 

 

Co mogę z tym zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

 

Wygląd tego koła -  Ko_o.png

 

 

 

 


(Gohan263) #2

Wejdź w sprzęt i dźwięk, potem na liście znajdź "Właściwości tabletu wacom" i pod nim wciśnij usuń ustawienia preferencji i jak w klikniesz to klinij w okienku które się otworzy usuń w polu usuń wszystkie preferencje (tak pisze bodajże) i potem uruchom od nowa program w którym rysujesz i to wszystko.


(Maydaydf) #3

Niestety nie mogę wejść w Preferencje Wacom, ponieważ pojawia się taki oto błąd :  Blad.png

 

 

 

Odinstalowałem sterowniki przez Panel Sterowania Menedżer urządzeń Mysz i inne urządzenia wskazujące, po czym zainstalowałem ponownie, lecz błąd ciągle się pojawia. Co mam z tym zrobić?


(Gohan263) #4

To zaktualizuj sterowniki do najnowszych, powinna być opcja aktualizauj i potem spróbuj to co ci poradziłem, nic innego mi do głowy nie przychodzi.


(Maydaydf) #5

Usuwanie preferencji niczego nie zmieniło. Jakieś inne pomysły?