Tablet WIN8 Problem blue screen! Nie uruchamia się


(Kuba Zielinski96) #1

4941230_20160424_174900.thumb.jpg.a63a60Cześć!


(krzychoo7) #2

Cześć,


(Kuba Zielinski96) #3

Jest to tablet WOO Antares.


(Dimatheus) #4

 

kubaazet , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Toxic_one) #5

Hard reset na uwalony system pomoże jak umarłemu kadzidło,  Trzeba od nowa zainstalować system.


(system) #6

Instalacja od nowa nie jest trudna. Sam instalowałem na czysto nowy system na moim tablecie za pomocą https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 Ważne jest tylko aby mieć dump sterowników(który się wcześniej zrobiło albo pobrało z internetu). Bo bez nich nie działa wifi, bluetooth, akceleracja 3d, dźwięk, dotykowy ekran. Tym narzędziem wgrywasz Windowsa na pendrive, instalujesz z niego, następnie instalujesz sterowniki i wszystko. 


(Kuba Zielinski96) #7

Słuchajcie, pobrałem Windowsa 8 na ze strony microsoftu, zainstalowałem go na pendrive i podłączyłem pod tablet - włącza się instalacja systemu tylko najgorsze jest to, że nie działa ekran dotykowy… Co mam z tym zrobić?


(mrFreeze) #8

Podłączyć klawiaturę :slight_smile:


(Kuba Zielinski96) #9

No ciekawe jak, skoro klawiatura jest na bluetooth bez podłączenia USB a pod USB jest pendrive…


(mrFreeze) #10

Kurcze myślałem, że klawiatura jest podłączona w inny sposób jak BT. Masz jedno wejście USB rozumiem w tym tablecie a czy jak wyciągniesz pena z systemem i w to miejsce podłączysz np. mysz to ją tablet wykryje? Następnie po przejściu przez opcje które musisz kliknąć myszką z powrotem podłączyć pena. Powiem szczerze, że na tablecie nigdy nie instalowałem windy.


(KAZDAN63) #11

HUB USB.


(Toxic_one) #12

Doskonale o tym wiem, prawie tydzień szukałem sterów do mojego tabletu. Plus do tego sama instalacja i konfiguracja, trwała długo z uwagi że tablet ma tylko jedno usb do ładowania i przesyłu danych, a bateria niestety tyle nie wytrzyma na jednym ładowaniu. Nie polecam samemu się za to zabierać, szkoda nerwów :slight_smile:


(system) #13

Wystarczy wcześniej zrobić dump sterowników np. poczciwym double driverem i instalacja systemu i konfiguracja zajmuje ok. godzinę. Tak trzeba mieć hub microusb z jednej strony i  3 zwykłe usb z drugiej. 

Jeszcze jest druga opcja włożyć płytę z 8 i włączyć naprawę powinni zostawić sterowniki. 


(Kuba Zielinski96) #14

Wyjaśni ktoś jak pobiorę ten WIN10 to jak zrobić bump sterowników?

 


(system) #15

System musi się uruchomić aby zrobić dump sterowników. Lepiej włóż płytę ze Windows 8.1 home 32 bit pl i naciśnij napraw. Do tego musisz mieć hub usb micro z jedej strony 2 lub 3 usb zwykłe. Iso można wypalić np. rufusem.


(Kuba Zielinski96) #16

Do tableta? Serio? Czytaj temat błagam bo ciśniesz o tej płycie a cały wątek toczy się o to, że nie mogę dostać systemu Windows tak abym mógł go zainstalować z dotykiem od razu przez PENDRIVE!!!


(system) #17

Przecież to nie możliwe aby zainstalować dotykiem Windowsa. Chyba, że jest to wersja zmodyfikowana przez producenta tabletu. A takiej najwyraźniej nie ma. 


(system) #18

Jeżeli chcesz spróbować naprawić Windowsa musisz kupić lub pożyczyć od jakiegoś znajomego taki HUB Rozdzielacz OTG Micro 3 x USB na allegro są takie.


(KAZDAN63) #19

Karta µSD (bootowalna) ? Problem są i będą dołączone sterowniki przez producenta . Ich kopia znajduje się :

C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERSTORE\ FILEREPOSITORY

Może bootowalny SLAX , ale bez huba USB , pendrive i karty µSD do ich skopiowania się nie obejdzie .

Można by też je skopiować ze sprawnego tabletu .

Bezprzewodowa mysz i klawiatura działające na jednym odbiorniku ?