Tablet WIN8 Problem blue screen! Nie uruchamia się

4941230_20160424_174900.thumb.jpg.a63a60Cześć!

Cześć,

Jest to tablet WOO Antares.

 

kubaazet , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hard reset na uwalony system pomoże jak umarłemu kadzidło,  Trzeba od nowa zainstalować system.

Instalacja od nowa nie jest trudna. Sam instalowałem na czysto nowy system na moim tablecie za pomocą https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 Ważne jest tylko aby mieć dump sterowników(który się wcześniej zrobiło albo pobrało z internetu). Bo bez nich nie działa wifi, bluetooth, akceleracja 3d, dźwięk, dotykowy ekran. Tym narzędziem wgrywasz Windowsa na pendrive, instalujesz z niego, następnie instalujesz sterowniki i wszystko. 

Słuchajcie, pobrałem Windowsa 8 na ze strony microsoftu, zainstalowałem go na pendrive i podłączyłem pod tablet - włącza się instalacja systemu tylko najgorsze jest to, że nie działa ekran dotykowy… Co mam z tym zrobić?

Podłączyć klawiaturę :slight_smile:

No ciekawe jak, skoro klawiatura jest na bluetooth bez podłączenia USB a pod USB jest pendrive…

Kurcze myślałem, że klawiatura jest podłączona w inny sposób jak BT. Masz jedno wejście USB rozumiem w tym tablecie a czy jak wyciągniesz pena z systemem i w to miejsce podłączysz np. mysz to ją tablet wykryje? Następnie po przejściu przez opcje które musisz kliknąć myszką z powrotem podłączyć pena. Powiem szczerze, że na tablecie nigdy nie instalowałem windy.

HUB USB.

Doskonale o tym wiem, prawie tydzień szukałem sterów do mojego tabletu. Plus do tego sama instalacja i konfiguracja, trwała długo z uwagi że tablet ma tylko jedno usb do ładowania i przesyłu danych, a bateria niestety tyle nie wytrzyma na jednym ładowaniu. Nie polecam samemu się za to zabierać, szkoda nerwów :slight_smile:

Wystarczy wcześniej zrobić dump sterowników np. poczciwym double driverem i instalacja systemu i konfiguracja zajmuje ok. godzinę. Tak trzeba mieć hub microusb z jednej strony i  3 zwykłe usb z drugiej. 

Jeszcze jest druga opcja włożyć płytę z 8 i włączyć naprawę powinni zostawić sterowniki. 

Wyjaśni ktoś jak pobiorę ten WIN10 to jak zrobić bump sterowników?

 

System musi się uruchomić aby zrobić dump sterowników. Lepiej włóż płytę ze Windows 8.1 home 32 bit pl i naciśnij napraw. Do tego musisz mieć hub usb micro z jedej strony 2 lub 3 usb zwykłe. Iso można wypalić np. rufusem.

Do tableta? Serio? Czytaj temat błagam bo ciśniesz o tej płycie a cały wątek toczy się o to, że nie mogę dostać systemu Windows tak abym mógł go zainstalować z dotykiem od razu przez PENDRIVE!!!

Przecież to nie możliwe aby zainstalować dotykiem Windowsa. Chyba, że jest to wersja zmodyfikowana przez producenta tabletu. A takiej najwyraźniej nie ma. 

Jeżeli chcesz spróbować naprawić Windowsa musisz kupić lub pożyczyć od jakiegoś znajomego taki HUB Rozdzielacz OTG Micro 3 x USB na allegro są takie.

Karta µSD (bootowalna) ? Problem są i będą dołączone sterowniki przez producenta . Ich kopia znajduje się :

C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERSTORE\ FILEREPOSITORY

Może bootowalny SLAX , ale bez huba USB , pendrive i karty µSD do ich skopiowania się nie obejdzie .

Można by też je skopiować ze sprawnego tabletu .

Bezprzewodowa mysz i klawiatura działające na jednym odbiorniku ?