Tablet - Windows 10 - pamięć nie może być read 0X00000

Co to kurdę jest te PAMIĘĆ NIE MOŻE BYĆ READ?
O co mu chodzi znowu… …

  • tablet Lark Ultimate 8i Win
  • Windows 10 x86 Home - 1607 - kompilacja 14393.0
  • memTest pokazuje zero błędów
  • system czysty bez instalowania jakiegokolwiek softu (czysty znaczy nie updateowany tylko wgrany z ISO zrobionego z pomocą MediaCreationTool pod ten sprzęt)
  • sterowniki grafiki i wszystko w systemie zainstalowane poprawnie
  • zero wirusów i innych gadów bo ten tablet nie ma internetu
  • RAM po ur. systemu wolny w zakresie 50-60%
  • pamięć wewnętrzna (Flash) przetestowana

Minął rok od zakupu. Lark się skończył?

Wgraj wszystkie aktualizacje z windows update i problem zniknie.

Już na forum gdzieś pisałem że się nie da. Wyszukuje aktualizacje, zaczyna pobierać, wszystko niby cacy a później wszystko wycofuje bo w urządzeniu jest za mało pamięci a Microszmelc nie pomyślał o tym by foldery TEMP na aktualizacje mogły być przenoszone np. na kartę.
Pobiera 5,6GB i mówi że jest full i na tym kończy się zabawa.

Tablet tez jakis nie jest szokujący, pamiec ram mogla nawali mimo, że memtest przechodzi, pozatym moze być problem zapis/odczyt na pamieci ram. Też kiedys to miałem na pamieciach PAtriota, a na Kingston hyperx juz nie.

A karty nie można mu dołożyć? i zrób pełną aktualizację z WU.

I sam zrobiłeś dywersję, bo oryginalnie jest na W8.1 32.

@Szpakus
Weź utwórz link symboliczny do TEMP na karcie i Windows zamiast pobierać do TEMP fizycznie dane będą trafiać na kartę SD.


Jakby nie patrzeć to nie Android i różnicy w systemie plików tak dużych nie ma między kartą SD, a pamięcią wewnętrzną.

Sam mam ten tablet, również próbowałem używać na nim Windowsa 10. Nie uświadczyłem problemów takich, jak Ty masz. Osobiście wyczyściłem całą pamięć, tworząc jedną partycję i rezygnując z recovery. Niestety, każda większa aktualizacja (np. Redstone), wymagała czystej instalacji. Dodatkowo, niestety płynność działania była mniejsza, szczególnie było to widoczne przy oglądaniu filmów on-line w przeglądarce. Windows 10 potrafił przycinać, zatrzymywać się i bufforować długo, podczas gdy w 8.1 nie ma z tym problemów . Więc osobiście polecam powrót do Windowsa 8.1 na tym urządzeniu.

Nie mam licencji na W8.1. Już myślałem nad downgrade’m ale dogadać się z Larkiem to trzeba było by jechać raz jeszcze i raz jeszcze meblować im biuro. Na 8 maili związanych z downgrade’m zero odpowiedzi.