Tablet z Win8 i instalacja aplikacji z PC

Witam

Mam pytanko czy aplikacje z PC głównie chodzi mi o Visual Studio 2012 express czy Delphi XE 2. Bedą działały na tablecie z Win 8 i prockiem x86.

Bo niewiem w co zainwestować laptopa czy tablet.

Wolałbym aby to był tablet, bo do tych programów będe sporadycznie zaglądał a wożenie ze sobą ciężkiego laptopa nie jest mi na rękę.

Miruta ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Cześć

Wszystko zależy jaka wersja Windows 8 jest zainstalowana na tablecie. Jeżeli na tablecie jest Windows 8 w wersji RT to zainstalujesz na nim jedynie aplikacje ze Sklepu Windows.

Nie wiem czy powyższe programy są w nim dostępne (moim zdaniem raczej nie).

Przeczytaj: System Windows RT: często zadawane pytania

Tablet nie jest z Windows 8 w wersji RT tylko normalnej na procesorze x86.

Win 8 RT nie wchodzi w grę bo tu wiadomo że nie będą chodzić aplikacje napisane dla procka x86.

Cześć

Faktycznie nie zauważyłem końcówki x86 w twojej wiadomości. Więc jeżeli na tablecie jest normalna wersja systemu to aplikacje powinny zainstalować się bez problemu.

Mam tylko pytanie - jak wyobrażasz sobie pisanie programów na tablecie? Jak dla mnie wygodniejsze i bardziej wydajne rozwiązanie to 13 calowy laptop który w każdej chwili moge podłączyć pod zewnętrzny monitor.