Tablet z Windows przestał się włączać

Witam, posiadam tableta Lark Ultimate 8i z windowsem na pokładzie. Tablet pewnego dnia przestał ładować windowsa, pokazuje się logo LARK a później wiecznie ciemny ekran. Próbowałem wejść w recovery windowsa 10 ale ponieważ mam tylko 1 port microUSB to nie mam jak się tam posługiwać, ekran nie reaguje na dotyk. Zainstalowałem za pomocą komputera i media creation tool windowsa na karcie microSD jednakże nie wykrywa go nigdzie i nie idzie go zainstalować z tamtąd. Próbowałem posilić się także hubem na USB ale z niewiadomych przyczyn nie chce on wykrywać sprzętów na nim podczas gdy pojedynczo działają ok. Jak mogę przeinstalować system/ co zrobić aby znowu działał?

Wyłącz secureboot, stwórz sobie obraz system w wimboot z dołączonymi sterownikami producenta bo uwierz, że oryginalny obraz systemu jest bezwartościowy, nie będzie działał dotyk, wifi i wiele innych.

Systemu nie uruchomisz z czytnika SD, po drugie do wgrywania lepiej użyj WinPE x86. Po trzecie do huba podłącz sobie czytnik kart lub pendrive przygotowany w diskpart (niczego innego nie polecam), oraz klawiaturę przewodową.

Windowsa mam już zainstalowanego,zainstalowałem windowsa 8 i teraz mam problem z dotykiem i wszystkim innym, mogę podłączyć się do tableta myszką, klawiaturą i telefonem aby udostępnić internet, czy znasz może jakieś programy do ściągania sterowników czy coś? Tablet nie wykrywa mi nawet baterii (nie ma jej znaczka a w menedżerze urządzeń jest Microsoft AC Adapter). Z góry dziękuję

Witaj, z własnego doświadczenia wiem, że te magiczne programy do ściągania sterowników nie wspierają urządzeń zainstalowanych w tabletach. Jak chcesz to przekonaj się sam. Jedyne wyjście jakie masz to:
Pobrać czysty obraz systemu ze strony MS;
Pobrać winpe5.1x86
pobrać odpowiednią wersję waiktools;
Pobrać sterowniki do tego tabletu, lub poprosić kogoś o udostępnienie ich;
udac się na strony Microsoftu i poczytać o: create wimboot images,
jak dodac sterowniki do obrazu systemu. zastosować się do instrukcji i na pewno się uda. Wystarczy kilka poleceń w DISM i troche czasu. Na przyszłość nie usuwać recovery. Mogę ci bardziej szczegółowo pomóc jeśli będziesz miał z czyms problem, ale niech to nie wygląda tak, że robię to za ciebie. Jak coś to pisz.

Teraz przeinstalowałem na Win 10 i sterownik do Wi-Fi już mam, nie działa natomiast ekran dotykowy, nawet po zainstalowaniu tych, pobranych ze strony Lark, szukałem na internecie innych ale równie bez skutku.

Edit: Wszystkie sterowniki zainstalowane, widać baterię itp, ekran reaguje na dotyk, problem w tym, że jest on odwrócony np. dotykam na dole, reaguje na górze, co mogę z tym zrobić?

Probuje Ci uświadomić, że nie zainstalujesz kolego tych sterowników ręcznie w prawidłowy sposób. Słuchaj ludzi, którzy przez to przechodzili a zaoszczędzisz czas i nerwy. Gdyby tska instalacja była możliwa, to nie pisałbym ci nic o stworzeniu specjalnego obrazu systemu.

Pobrałem WinPE, tylko mam problem z tym waik tools, nie mogę znaleźć wersji na windowsa 10.

Jesli na komputerze, na którym będziesz przygotowywał obraz systemu dla tabletu i wersja systemu bedzie zgodna lub wyższa od wersji systemu którą modyfikujesz dla tabletu, to nie potrzebujesz waiktools. Normalnie uruchamiasz cmd jako admin, wpisujesz dism i dalszą część polecenia. Stwórz sobie odpowiednie foldery, montujesz obraz WIM, lub konwertujesz ESD na WIM i dopiero go montujesz, integrujesz sobie za pomocą dism sterowniki, za pomocą dism zoptymalizujesz obraz do pracy w wimboot, możesz także doinstalować aktualizacje. potem odmontowujesz, w diskparcie robisz pendrive z aktywną partycją w fat32 (lub ntfs-sprawdź). umieszczasz na penrivie winpe, skrypt, obraz wimboot i winre i bootujesz. Wszystko jest na stronach Microsoftu. Trzeba tak zrobić, bo system sam musi sobie zainstalować sterowniki w określonej kolejności. Ręcznie jest to niemożliwe, nie wiem dlaczego. Jakbyś się nie starał i co byś nie zrobił to zainstalujesz wszystko czego nie rozpoznał system, a i tak coś nie działa. Plusem zaś jest to, że windows bedzie zajmował około 4-5GB zachowując pełną funkcjonalność.