Tablet zamiast laptopa

Cześć! :slight_smile:

Zastanawiam się nad sprzedażą swojego już kilkuletniego laptopa i kupno zamiast niego tabletu. Rozglądałem się trochę za możliwościami ale wygląda na to, że albo będzie to iPad albo tablet Samsunga. Czytałem różne opinie w Internecie i użytkownicy bardziej chwalą produkt Apple za wsparcie i „niezawodność”. Jednak mam wrażenie, że pomimo konkurencyjności urządzenia dodatki do niego mogą wyjść drożej niż tablet z androidem + dodatki.

Proszę o Wasze opinie na ten temat albo rady co wg. Was będzie najlepszym rozwiązaniem. Może tablet innej firmy? :thinking:

Dodam, że razem z tabletem chciałbym zakupić także klawiaturę (taką magnetyczną) co by mieć namiastkę laptopa i żeby ułatwić sobie pisanie. Sam tablet służyłby głównie do pisania dokumentów, przeglądania treści w Internecie czy filmów z serwisów VOD.

Pozdrawiam :smiley:

Tablet nadaje się do oglądania YT czy przeglądania internetu. Natomiast edycja czy jakaś praca, to katorga. Ani iPad, ani Android się do tego nie nadaje.
IPad będzie lepszy jako tablet. Ale i tak nie zastąpi komputera.

Jeśli by rozpatrywać nie patrząc na cenę urządzenia to jeden czort. Nie ma wymogu kupowania super drogich dodatków.

Mam iPad-a i do niego używam:

oraz

Bo nie chciałem magnetycznej a ta mi się spodobała mimo tego, że Samsung oszukuje bo na iOS skróty specjalne nie chodzą domyślnie i trzeba to ręcznie ustawić. Ale to tylko specyficzne dla iOS bo reszta działa domyślnie.

Czy zastąpi komputer ?
Ot taka proteza dla kulawego czyli chodzić da się ale biegać już nie.
Często programy komercyjne są ograniczone lub zubożone w stosunku do ich wersji na PC.