Tablica.pl i NOTE 2 ZA 850ZL

Witam, znalazłem ofertę http://tablica.pl/oferta/samsung-galaxy … 35ykf.html

Jak kupić żeby nie zostać oszukanym? Koleś podobno kupił na Aukcji komorniczej, czy mogę jakoś na 100% sprawdzić paczkę przy kurierze? czy jak? proszę o wskazówki!

mateomix0 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Możesz zawsze poprosić o założenie aukcji np na Allegro, lecz jeśli zostajemy przy Tablicy;

Dogadaj się ze sprzedającym by przysłał paczkę za pobraniem z wglądem do środka (przy kurierze), lub osobiście :wink:

Napisał, że nie posiada konta na allegro, zapytałem o te pobranie z Dodatkowym sprawdzeniem, czekam na odpowiedź.

Gdyby napisał, że nie to chyba sobie daruje - dobrze zrobię?

Dobrze, bo po co tyle ryzykować.

Brak zgody na pobranie wcale nie oznacza od razu oszustwa - szczególnie przy tańszych przedmiotach,

jednak w tym przypadku rzecz jest dość droga, do tego konto ma świeżo założone “Na Tablicy od cze 2013”,

a telefony ma jeden od komornika, a drugi z prezentu.

Więc rzeczywiście lepiej wybrać pobranie ze sprawdzeniem zawartości, jeżeli będzie to możliwe.

Wyśle wam kilka jego odpowiedzi o jakiejś umowie, pomożecie? nie wiem co to jest

Oto one;

  1. konta na allegro nie posiadam ;/ ale możemy spisać umowę, do której ja i Pan dołączamy skan lub zdjęcie dowodu osobistego

2.jak pisałem albo odbiór osobisty, lub spisujemy umowę;).

3.Nie ma się co martwić;) na zapas, podczas umowy jest zawarta treść, która Pana chroni

4.umowa działa tak bym iz spisujemy wszystkie zawarte w niej szczegóły jak kto i co sprzedaje, kto kupuje. oraz co i za ile. płatność przelewem, najlepiej z konta osobistego, gdyż wtedy mamy dowód iz Pan wypłacił na konto, nie można na poczcie gdyż na poczcie dostajemy tylko druczek

Wiec? to prawda ze jest takie coś? a co jakbym zapłacił mu a in nic nie przysłał albo buraka?

Im więcej czytam to mnie bardziej dziwi to ze taka cena. Przecież te telefony chodzą po 1700zl? Proszę o pomoc czy ta “umowa” uratowałaby mnie od straty kasy!?

Można skorzystać z pisemnej umowy kupna-sprzedaży,

ale umowa ustna lub taka w wiadomości e-mail też będzie wiążąca.

Co do wpłaty na Poczcie - otrzymuje się potwierdzenie i jest ono w pełni ważne.

Zostałbym jednak przy pobraniu, a skanu dowodu osobistego na pewno bym nie dawał.

CO mam teraz zrobic?

Ja napisalem: Twoja odpowiedź

A niemoglby pan wyslac tym pobraniem? Jest to dla mnie bardziej praktyczne, dla pana tez jest to zabezpieczenie, chyba ze pan sie martwi ze cos sie z nim stanie podczas odebrania, ale przeciez nie ukradlbym telefonu na oczach kuriera. Chyba to pobranie z dodat, sprawdzeniem to jedyna sluszna droga wysylki, bo przeicez koszty jej i tak pokrylbym ja

A on:

Data: dzisiaj, 16:39 platokos Ogłoszenia tego użytkownika

proszę Pana owszem, lecz ja sprzedaje Tylko albo z odbiorem osobistym, albo że spisaniem umowy, wówczas mam podkladke dla urzędu skarbowego oraz udokumentowany przelew. Robię tak dlatego w iż konto mam to samo na firmę i osobiste. a jak mam tylko.umowę, a pieniądze dostaje do ręki, to nie mam tak naprawdę nic udokumentowane . Muszę tak robić bo telefon był kupowany na firmę . Proszę też mnie

zrozumieć, nie jestem żadnym oszustem :wink: spokojnie heh

To już zależy od Ciebie co wybierzesz - czy zaufasz czy nie. Ja bym się wstrzymał i poszperał na allegore.

lordjahu wiem, ale takich tanich na allegro nie ma i chyba nie będzie ;/ tylko nie wiem czy gdybym został oszukany przez niego to ta cala umowa gwarantowałaby mi zwrot kasy?

Skoro gostek Ci gada że ma firme itp - to niech Ci zeskanuje umowe - kopie wysle na maila i masz wtedy autoryzację. Jak nie to zawsze możesz kupić, pod warunkiem że Ci wysle np swoje dane z dowodu osobistego (skan dowodu). W pewnym sensie jest to zabezpieczenie.

Jeżeli ktoś nie chce korzystać z konta bankowego, to można wybrać:

paczkę z pobraniem na wskazany adres.

Odbiorca płaci gotówką i nadawca również dostanie gotówkę.

Więc właściwie to samo co odbiór osobisty, tylko za pośrednictwem Poczty.

Jeszcze można sprawdzić dane sprzedającego w internecie.

Imię jest w ogłoszeniu, nazwisko to chyba jego e-mail,

zostaje porównać np. numer telefonu i będzie wiadomo czy to ten dyrektor :stuck_out_tongue:

Znalazłem go wpisałem imię Grzegorz i nazwisko z nazwy w tablica i jest to dyrektor jakiś :slight_smile: Może uda mi się zakup

Dodane 21.06.2013 (Pt) 10:20

Chyba jednak był oszustem, miałem do niego dziś dzwonić o 10 a patrze na aukcje i na odpowiedzi o 9.40 czy coś nie napisał, a tutaj pisze, że konto zostało usunięte, tak samo nie ma już tego ogłoszenia…

Każdy może skopiować czyjeś dane, więc dlatego sugestia by porównać wszystkie, szczególnie numer telefonu.

Jeżeli używa innego numeru (można uznać, że prywatnego), to dla potwierdzenia lepiej również zadzwonić na ten ze strony.

Usunięcie konta też podejrzane.

Więc w tym przypadku bym nie ryzykował zakupu z płatnością z góry.

Witam, niestety również mam doczynienia z Panem Grzegorzem od 6 dni czekam na paczke umowa zostala spisana pieniadze przelane na jego konto napisałeś że miałeś do niego dzwonić czy mógł bym prosić o jego nr tel ? bo na żadnym nr z internetu nie moge sie dodzwonić i nie wiem czy czekać na odpowiedz z jego strony bądź jego żony na fb czy poporstu pójść z tą umową na policję .

hahaha, standardowa odpowiedz z tablicy i innym wylęgarni przekrętów na pytanie o wystawienia na allegro to właśnie: nie mam tam konta.

Niech wyśle pocztą. Zapłać mu za przesyłkę jak dobrze pamiętam 5 zł więcej wówczas możesz przy Pani w okienku otworzyć. Kiedyś kilka razy korzystałem z tej opcji i wtedy było to 5 zł - zapytaj na poczcie.

Pozdrawiam