Tablice w c++

Witam Mam tablice 20 elementową. Utworzyłem dwie tablice 10 elementowe. I chciałbym pół tablicy 20 elementowej skopiować do pierwszej tablicy 10 elementowej, drugie pół do drugiej. Pomóźcie jak to zrobić.

To dwie linijki kodu. Może wypadałoby pomyśleć trochę i dołączyć jakiś kod, żeby chociaż było widać, że próbowałes. Nikt tu za ciebie (mam nadzieję) zadania domowego robił nie będzie.

Albo za pomocą pętli.

Albo za pomocą memcpy.

Tablica 20 elementowa to tab[20], tablice 10 elementowe to tab1[10]i tab2[10]. Jak wpisuje taki kod:

for (int i=0, i<10,i++)

tab1=tab

kompilator zwraca mi błąd, że tab jest za duża. I nie wiem co z tym zrobić.

Przypisuj elementy tablicy, nie tablice.

tab1[i] = tab[i]

Jeżeli tablice zadeklarowane w tym obszarze oraz mają ten sam typ oraz: rozmiar tab >= rozmiar tab1 + rozmiar tab2

memcpy(tab1,tab,sizeof(tab1));memcpy(tab2,(char*)tab+sizeof(tab1),sizeof(tab2)); // (char*)tab+sizeof(tab1) można zamienić na tab+sizeof(tab1)/sizeof(*tab1)   [/code]

for (int i=0;i<=9;i++)

tab1_=tab__;_

for (int i=0;i>9;i++)

tab2 =tab ;

Jak wpisuje taki kod to kopiuje mi się tylko pierwsza tablica i wyświetla się dobrze. A przy wyświetlaniu drugiej wyskakują błędy, jakaś duża liczba i nie wiem czy druga część kodu jest dobra.

Jak to zrozumieć? może macie jakieś sprawdzone sposoby, jakiś pseudkod czy coś w podobie?

Bo w drugiej pętli zaczynasz od 0 i natychmiast kończysz (zanim coś ta pętla zrobi) ponieważ (i>9) nie jest prawda jeżeli i=0.

for (int i=0;i<10;++i)