Tabliczka dotykowa Dual mode w Toshiba

Witam,

zgodnie z poradami niektórych forowiczów kupiłam laptop Toshiba, mam go od tygodnie, jest ok.

a mianowicie: Modele z rodziny Satellite mają tabliczke dotykową, uposażoną w mechanizm uruchamiany przez naciśnięcie symbolu w prawym górnym rogu tabliczki. W ten sposób tabliczka zostaje podświetlona na niebiesko, a przy okazji pokazują się na niej kolejne symbole, które okazują się przyciskami skrótowymi służącymi do wywoływania dalszych czynności

No i właśnie ta opcja mnie dzisiaj się wyłączyła…albo popsuła,;/, proszę o pomoc, jeśli ktoś wie co mogło sie stać.

Pozdrawiam.

Też mam laptopa Toshiby. Uruchamiam konsolę przyciskami “Fn” + “F9”. Nie wiem jak to jest u Ciebie.

Spróbuj przeinstalować na nowo sterownik do touchpada. Sterownik znajdziesz na tej stronie -->> KLIK

Wybierz Twój model i poszukaj “Touch Pad Driver”.

Konsole Toshiby też prawidłowo funkcjonują bez sterowników, choć trochę to dziwne.

Konsole? Masz na myśli klawisze funkcyjne? Bez sterowników, klawisze funkcyjne (Fn + F"x") nie zadziałają.

Natomiast jeżeli chodzi o touchpad, to rzeczywiście będzie działał bez sterowników, ale już dodatkowe funkcje touchpada (objawiające się niebieskim podświetleniem -> skróty i regulacja głośności) będzie wymagały odpowiednich sterowników.

Nie mam tych podświetleń, tylką zwykły touchpad.

A jaki masz model lapka? Satellite, Satellite Pro?

Satellite.

To dziwne, chyba wszystkie modele Toshiby, z serii Satellite mają dwu-funkcyjny touchpad. Szczerze mówiąc, to osobiście uważam to za fajny lecz zbędny bajer (b. rzadko z niego korzystam). Niemniej jednak, może u Ciebie również wystarczy zainstalować odpowiedni sterownik.

Witam!

Do dual pada są potrzebne odpowiednie sterowniki, jesli jeszcze ich potrzebujesz to daj znac to prześlę na maila.

witam, mam problem z dual mode pad, ten sam co został opisany na forum. Nie mogę nigdzie zlokalizować sterowników . odwiedziłam nawet strone toshiba. Sterowniki są ale tylko do Touch pad. Jeżeli byłaby możliwość to proszę o przesłanie mi sterowników. Model komputera: Toshiba satellite A200-24I PSAE6E ![-o<

hej, mam ten sam problem… Pomozcie juz nie wiem co mam robic z dnia na dzien mi sie wylaczylo :// albo popsulo…

uwaga wiem jak to zrobic. Oto instrukcja:

opcja pierwsza:

właściwości myszy -> ustawienia urządzenia->ustawienia->puknięcia->tryb podwójny-> i zaznacz pierwsza opcje ten kwadracik o nazwie PUKNIĘCIA W PRAWYM GÓRNYM ROGU i ZASTOSUJ LUB OK. Powinno zadzialać, jesli nie masz tej opcji TRYB PODWOJNY TO:

opcja druga:

odinstaluj sterowniki touch pada zresetuj kompa, sciagnij stery ze strony TOSHIBY do touch pada, zainstaluj swiezo sciagniete sterowniki, zresetuj kompa i pozniej patrz opcja pierwsza, musisz po prostu wlaczyc mu TRYB PODWOJNY… napiszcie czy WAM dziala?? Mi szczesliwie sie udalo.;-]

Witam Miałam ten sam problem i twoja pierwsza opcja okazała sie skuteczna:) bardzo dziekuje:) :smiley: