[Tails 0.17.2] Korzystanie z internetu poprzez inne aplikacj


(Macio117) #1

Witam serdecznie,

Problem polega na tym, że nie wiem, jak korzystać z internetu poprzez inne aplikacje.

System opiera się głównie na anonimowości i wszystko się dzieje za pośrednictwem TOR’a, lecz co mam zrobić, gdybym chciał zainstalować Dropbox?

Dropbox można pobrać tylko jako instalkę online. I gdy uruchamiam ową instalkę, chce pobrać sobie pakiety do instalacji, wyskakuje komunikat podczas instalacji, że internet jest niedostępny, gdyż nie ma dostępu do internetu.

Jak umożliwić dostęp do internetu aplikacji Dropbox w Tails 0.17.2?

Pozdrawiam.


(P) #2

Tails nie był i nie jest tworzony jako system codziennego użytku. Tak tylko piszę, bo niespecjalnie widzę dlaczego chcesz synchronizować z niego pliki do Dropboksa, tym bardziej że Dropbox posiada zamknięty kod źródłowy i nikt tak na prawdę nie wie jak dokładnie działa.

W każdym razie Dropbox posiada wsparcie dla serwerów HTTP proxy: https://www.dropbox.com/help/21/en

TOR sam w sobie jest serwerem SOCKS proxy, nie HTTP proxy. Działa on bodajże na porcie 9050. Możesz to sprawdzić uruchamiając w konsoli:

netstat -lp

Dlatego też musisz zainstalować i skonfigurować jakiś serwer HTTP proxy który będzie używał TOR-a jako bramy. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są tutaj Polipo lub Privoxy. Poczytaj: https://www.torproject.org/docs/faq#TBBPolipoJeżeli używasz maszyny wirtualnej to zapewne posiada ona możliwość zrobienia snapshotu, dobrze go wykonać, by nie konfiguować tego po każdym uruchomieniu. Edit. O, czekaj. W Tails Polipo jest już skonfigurowane i działające. Nawet zmienna http_proxy jest poprawnie ustawiona. Spróbowałem zainstalować Dropboksa w Tails i dla mnie działa. Musisz po prostu ściągnąć 32-bitową wersję Dropboksa. Otworzyć w Tails terminal roota i wpisać:

dpkg -i /sciezka/do/dropbox-costam.deb

Potem otwierasz nowy terminal, nie roota tylko normalnego użytkownika, i wpisujesz:

dropbox start -i

To powinno uruchomić instalator i powinien on działać, przynajmniej dla mnie działa.

Jeżeli dla Ciebie by nie działał to spróbuj skorzystać z opcji “New Identity” po kliknięciu PPM na ikonę TOR-a, być może jakiś węzeł jest zbanowany.

Jeżeli nie wiesz jakie jest hasło roota to znaczy, że po uruchomieniu nie kliknąłeś na Yes po zapytaniu czy chcesz więcej opcji. :wink:


(Macio117) #3

Dziękuję za odpowiedź, teraz wszystko jasne.

Uruchamiałem program z roota, a nie normalnego użytkownika, przez co dropbox nie miał połączenia z internetem :slight_smile:

To był taki eksperyment, ten system nie będzie mi służył na co dzień :slight_smile:

Dziękuję jeszcze raz i życzę miłego wypoczynku majowego :slight_smile: