Tajemnice Microsoftu-Windows Vista i 7-Cała Prawda

Witam,właśnie rozmawiałem z technicznym testerem Windows 7,który był także testerem technicznym Windows Vista(jest on deweloperem od 8 lat).Jest to deweloper należący do grupy programistów firmy Insert posiadającą Microsoft Gold Certified,która ma podpisaną umowę TAP dzięki VS 2008 Team Systems,ma także wykupioną subskrypcję w MSDN i jest bardzo dobrze poinformowaną osobą.Znacie go także jako twórcę Sunise Vista oraz Se7en Konfigurator (Nowy build Vista Konfigurator pojawi się po SP2 do Windows Vista i będzie nosić nr 26)

Dowiedziałem się kilku istotnych żeczy,które was zainteresują:

Wszyscy narzekają,że Windows Vista to niedopracowany bubel,że Microsoft za szybko wydał nowy system,lecz MS nie miał wyboru.Oto główny powód:

Firma Microsoft podpisuje z innymi firmami okresowe umowy,że co ileś tam lat,wymienią im za darmo system operacyjny.Termin ES Update dla firm dobiegał końca i MS musiał wydać firmom nowy system,bo gdyby wydał system po terminie,firmy musiały by za niego zapłacić.Dlatego firmy się burzyły i groziły nie przedłużaniem umów partnerskich.Microsoft nie chcąc dopóścić do tego faktu,postanowił przedwcześnie ogłosić premierę nowego systemu,i dać firmom darmowy system,który się im należał.Z tego wynika,jak również potwierdził to deweloper i tu cytuje jego słowa mówiące że Microsoft “woli wydymać userów niż firmy,bo userom i tak się to wciska z nowymi kompami”

Teraz wiadomo dlaczego Microsoft nie spieszy się z wydaniem Windows 7-firmy dostaną nowy darmowy system,dopiero za kolejne ileś tam latm,więc MS nie musi się spieszyć.

Ponadto Microsoft wie,że Vista nie cieszy się popularnością i chcąc w przyszłości zwiększyć sprzedaż Windows 7,pracuje dokładniej nad tym systemem.

Pamiętacie jak niektórzy mówili,że Windows 7 działa płynnie na 512 MB pamięci Ram??A pamiętacie Windows Server 2008??ten serwerowy system też działa szybciej i stabilniej niż Windows Vistaz taką samą ilością pamięci Ram (512 MB).Microsoft,mówi userom że Windows 7 oparty jest na jądrze Visty i tu was zaskocze,Deweloper Microsoftu powiedział,że prawda jest taka że Windows 7 to tak naprawdę mocno przebudowana wersja Windows Server 2008,którego jądro opierające się na Windows Vista mocno przebudowano,.Dlaczego tak jest??

Windows Vista działa wolno z swoim jądrem>Windows Server 2008 ma te same jądro przebudowane na system serwerowy i działa szybciej i stabilniej niż Vista>Windows 7 ma te same jądro co Windows Server 2008 przebudowane i zoptymalizowane na system roboczy.

Na blogu MSDN pisze całkiem co innego niż mówi MS nam userom, Lista zmian jest tutaj http://blogs.msdn.com/e7/

Wciąż nie wiadomo kiedy faktycznie nastąpi premiera Windows 7,nawet Microsoft jeszcze tego nie wie.

Można wnioskować,że MS celowo nie powiedział nam prawdy o Windows 7,żeby zamaskować to,że przyznają się że Windows Vista to niewypał i Windows Server 2008 bardziej nadaje się do przebudowania na nowy system roboczy.

Ponadto błędy w Windows Internet Explorer 8 zostały już zgłoszone do Microsoft przezemnie oraz przez Dewelopera,który zgłosił je bezpośrednio do Konektu

i taki nie…

gdyby vista “była” dobrym systemem nie było by takiej gadki…zresztą czytałem już tyle wypowiedzi typu “jaka ta vista zła” i “co sie stało że vista jest taka zła” że robi sie nie dobrze…

po pierwsze ludzie nie byli przygotowani na ten system chodzi oczywiscie o sprzęt, po drugie producenci zawalili z przygotowaniem sterowników, to zadecydowało o porażce tego systemu…ot cała filozofia…

niechce tu pisac o samym systemie bo niektórzy nawet z obsługą kalkulatora mają problemy…

No bo nie było już czasu na przygotowanie sterowników w finalnej wersji do finalnego produktu,a to że producenci mieli taki spóźniony zapał z wydawaniem sterowników to nie wina Microsoftu,wszyscy obwiniają MS że zrobili coś źle jak im jakiś sprzęt nie chce się zainstalować,a powinni mieć pretensje do producentów

ehh i tym oto sposobem nawet nie zerknę na win7 :slight_smile: Możecie powiedzieć że się obrażam ale od dawna można było słyszeć opinie że MS olewa userów (ja się już kiedyś z takimi opiniami spotkałem).

gdyby wszystkie gierki i programy były robione pod linuxa to na 100% nie używał bym M$.

Jedyne co mogę powiedzieć to to że najlepszym ich produktem jest… Office 2007.

Tak w ogóle to masz jakiś dowód na to co piszesz? Jakiś zapis rozmowy z owym deweloperem?

Nawet nie wiesz ile gier w tym komercyjnych zostało wydanych również pod Linuksa. Mam na myśli natywne wersje a nie odpalane na emulatorach.

Pozdrawiam!

Mógłbym użyć programu ggundel.exe żeby przywrócić archiwum z tą rozmową,lecz nie wiem czy działa on z Nowym Gadu-Gadu,zawsze możesz wejść na stronę projektu Sunrise i wejść na kontakt,tam jest jego numer gg

Akurat ze mną pisał

Spoko, zresztą to przecież żadna tajemnica, że MS olewa swoich użytkowników.

Pozdrawiam!