Tajemnicza ikonka E w zasięgu w SE Yari

Witam.

Od mojej kuzynki dostałem telefon Sony Ericsson Yari no i mam taki problem bo uruchamiam telefon i widzę literkę E wiem do czego służy bo kiedyś byłem na necie w tej komórce ale to u mojej kuzynki i się wystraszyłem że bierze mi kasę z telefonu no bo 150 zł i 30 gr to duża kwota

ale zauważyłem że nie bierze mi nic z konta ale za to bierze mi baterię. Załączam screen z komórki z tajemniczą literką E wiem w paintcie nie ładnie robię

f913970d2313ae96m.jpg

Ja mam ją też cały czas i z tego co mi wiadomo, poprostu Ci pokazuje że jesteś w zasięgu EDGE, to wszystko, robi się czerwona to płyna dane, jeśli ciągle jest niebieska i czerwona kiedy Ty coś robisz to jest git, czasem zmienia się na niebieskie 3G i działa tak samo, na moje nic innego jak powiadomienie o rodzaju aktualnie używanej sieci czy zasięgu. Prawdopodobnie w ustawieniach sieci masz teraz wybrany tryb GSM. Sprawdź w ustawieniach - komunikacji - sieci - jaki masz wybrany tryb. Przełączając na UMTS będziesz miał z powrotem 3G.

Hmm mieszkam na wsi więc nie ma 3G ale znalazłem w ustawieniach transmisji rozwiązanie

Menu>Ustawienia>Łączność>Transmisja danych>Usługa preferowana> i ustawić Tylko CS i nie ma litery E

Jeżeli jest teraz CSD to opłata może być jeszcze wyższa.

Najlepiej sprawdzić taryfę opłat.

Przy EDGE dane pobierane są z pakietu.

CSD to był kiedyś jedyny dostęp do internetu.Opłata jest pobierana z konta głównego za czas trwania sesji.

Później nastąpiło przejście na GPRS i EDGE bo to było tańsze rozwiązanie.