Tajemnicza taśma maskująca "Don't touch" na matrycy łobuzowatego laptopa Lenovo

Mam problem z matrycą laptopa Lenovo 100-14IBY, która co jakiś czas zamiast obrazu wyświetla różne kolorowe pionowe paski - pomaga dotykanie dolnej taśmy z napisem (o ironio!) “don’t touch”.

Czy ktoś ma jakiś sposób na naprawę tego? Myślałem o nagrzewaniu tej dolnej partii matrycy oraz psiknięciem ją “kontaktem”, ale nie wiem, co pod taśmą jest i czy to jest dobry sposób? Ma ktoś jakieś doświadczenie w temacie tych taśm?

Nie dotykaj, bo Cię może prąd kopnąć z przetwornicy-inwertera matrycy! Nie wykluczone, że właśnie inwerter nawalił. Inwerter, odpowiedni dla matrycy, można kupić i wymienić.

Dziękuję za wprowadzenie pojęcia inwertera. Musi być wobec tego jakiś problem ze stykami skoro odpowiednie odgięcie ekranu / nacisk na taśmę ochronną inwertera załatwia sprawę błędnego obrazu na ekranie?

Niestety, nie mogę odszukać dedykowanego inwertera dla tej matrycy…

elementy smd.

Psiknąć możesz, ale raczej nie pomoże, prawdopodobnie jakieś połączenia lutowane na PCB są uszkodzone. Naprawić bez specjalistycznego sprzętu się nie da, elementy są bardzo małe, nie do wymiany w domowych warunkach.

Najprościej kupić nowy ekranik.

Rozumiem, dziękuję za odpowiedzi!