Tajemnicze napiecia


(Mattek97) #1

Witam, posiadam zasilacz BeQuiet Pure Power L7 530watt i zastanawiają mnie napięcia. Włączyłem sobie z ciekawości Everest'a i o dziwo pokazało mi takie napięcia:

Wiem że programy kłamią i ten zasilacz nie powinien mieć takich napięć. Komputer chodzi cudownie, bez zacięć i zwisów :wink:

Pozdrawiam :slight_smile:


(kamilek030190xd) #2

sprwadź z biosie i zobacz


(Kamilkg) #3

Najlepsza z tego wszystkiego jest ilość obrotów zasilacza ponad 8tyś. :twisted:

A co do napięć widocznie program nie rozpoznał płyty głównej, itp. Napięcia mierzymy miernikiem w razie wątpliwości. :slight_smile:


(Michal Kolatek) #4

Jak wiesz że kłamią to po tym mierzyć, przy mniej niż 11,40 na +12V komp by się nie uruchomił. Jak chcesz wiedzieć ile jest faktycznie to sobie kup miernik taki za 10 zł wystarczy.


(stalesz) #5

http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra ... 13047.html Zobacz wyniki z CPU-Z-a .Mierników bazarowych po 10 zł nie polecam,zwlaszcza w elektronice.


(Michal Kolatek) #6

A do czego innego miały by służyć jak nie w elektronice? Do mierzenia cukru w cukrze? Porównywałem tani miernik do lepszego wielkich różnic nie ma

dysk-przestal-dzialac-t382884.html#p2474664


(Kamilkg) #7

Miernik nawet ten najtańszy może się mylić przeciętnie ok 0.1 Volta względem dobrego(drogiego) miernika, oprócz tego każdy pomiar obarczony jest błędem. Do pomiaru napięć zasilacza taka precyzja wskazania wystarcza w zupełności :slight_smile:


(Mattek97) #8

Dobra, ale co w tym CPU-Z mam zobaczyć ? Poza tym co robić ? Przejąć sie i oddać na gwarancję płytę czy nic sobie z tego nie robić ? Dzięki za odpowiedzi :wink:


(dudpis) #9

Zmierz te napięcia miernikiem i będzie wiadomo. Jak komp dobrze chodzi, nic nie musisz oddawać.


(Mattek97) #10

Sprawdziłem w biosie i napięcia są OK. Czyli program się myli :slight_smile: NApiecie na np. lini 12V to 12,1v więc są Ok. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :slight_smile: