Taka sama czciona dla IE i FF

Witam,

Mam bardzo znany już webmasterom problem odnośnie innego interpretowania CSSa

Przekładam Layouta na html i muszę zrobić tak żeby czcionka wyświetlała sie pod IE i FF taka sama, a jak wiadomo w IE jest grubsza :

IE: 23247036.png

FF: 85198289.png

Myślałem już o zastąpieniu tekstu grafiką ale to bedzie bardziej zawodne w użytkowaniu, albo odzielny css dla IE tylko jak dobrać czionke żeby była taka sama.

font-size: 11pt;

	font-family: Tahoma;

	font-weight: bold;

Spróbuj może czcionkę arial bądź/i sans-serif , bo to co pokazałeś to aż taka różnica wielka nie jest (efekt pogrubienia zależy od czcionki i podanego jej rozmiaru) przy pewnych czcionkach/rozmiarach efekt ten się niweluje.

LoL a nikt nie zauważył że czcionka w IE jest potraktowana wygładzaniem?

Jak by ktoś nadal nie zrozumiał… Używasz IE na poziomie IE8 (tak strzelam) i windowsa XP.

IE8 w przeciwieństwie do Firefoxa domyślnie wygładza WSZYSTKIE czcionki na WSZYSTKICH stronach i dziwne że tego nie zauważyłeś #-o

Użytkownicy Vista i Win7 zobaczą taką czcionkę jak ty pod IE nie ważne na jakiej przeglądarce odpalą.

Dokładnie, jest to wygładzanie czcionki. IE domyślnie wygładza czcionki na stronach, jeśli to samo chcesz w Fx to musisz ustawić wygładzanie w systenie operacyjnym.

Pulpit -> PPM -> właściwości -> wygląd -> efekty -> drugi ptaszek od góry, tak jest w XP.

No właśnie więc nie każdy zobaczy czcionkę taką jaka powinna być…

jaka powinna być to pojęcie względne.

bo każdy ma indywidualne ustawienia i własne czcionki… poza tym co gdy ktoś nie będzie miał tahomy w systemie? wtedy to już naprawdę nic nie poradzisz. Ja za to radze Ci się do tego przyzwyczaić :confused:

Może najpierw pokaż mi kogoś kto nie ma Tahomy? Jeśli ręcznie jej nie wywalisz z katalogu fonts to masz Tahome, od cała filozofia…

Poza tym po to jest css żeby określić jakie czcionki w kolejności mają się wyświetlać (to tak w razie gdyby faktycznie znalazł się kozak bez Tahomy co jest bardzo mało prawdopodobne)

  1. zależy jakiego systemu używasz, wiec nie koniecznie w katalogu fonts

  2. Tahoma faktycznie jest dostępna na większości systemów - to było założnie czysto teoretyczne tak?

  3. no właśnie ten font-family prawda?

Rozważanie, że trochę inaczej wygląda font tutaj a tutaj, jest wg mnie bez sensu - bo i tak każdy ma indywidualne ustawienia - na które nie masz wpływu. Chyba że masz takie zacięcie że zrobisz cały alfabet w formie graficznej :x

Nie zmusisz nikogo żeby Ci oglądał strone koniecznie na IE7/8 z włączonym ClearType… albo na Safari z włączonym wygładzaniem czcionek. Po prostu sa rzeczy, nad którymi nie masz “władzy”.

PZDR

Jeśli chodzi o windowsy, wystarczy żeby każdy używał viste, lub win7, ale to nie nastąpi nigdy nawet gdyby przejąć że cały świat nagle używa windowsa.

Czemu pytacie? Bo do dzisiaj na swojej stronie odnotowuje wejścia… z win98… A pomyślcie czy kiedykolwiek rasa ludzka porzuci xp? Raczej nie.