Taki HP - co o tym myślicie?

Zamiast tego acerka, w którego instrukcji napisano, że albo go odłączysz po naładowaniu do 100%, albo bateria ulegnie uszkodzeniu, zastanawiam się nad czymś takim:


Co o tym myślicie?

To słynący z najgorszej jakości i notorycznego przegrzewania się pawulon teraz jest biznesowy?
Ładny awans.

O co chodzi z tym uszkodzeniem baterii?

Złom, też bateria się popsuje. One zawsze się psują. Albo cykle lecą, albo za gorąco jak pracuje i się degenerują. ;(

Kup Pan ten komputer, żadne baterie się nie popsują w nim:
image

… a na poważnie: kupuj co chcesz i nie cackaj się z tą baterią, jak Janusz z promocjami.
Padnie to wymienisz i tyle.

Patrz ten wątek: Ładowanie baterii laptopa
Szczerze? Mam pavilion od 2 lat i naprawdę nie mogę powiedzieć złego słowa.

Ciekawostka…
Mam ThinkPada T430, bateria od nowości, 1300 cykli, 8 lat, wytrzymuje 3-5h.

Nowa bateria - wybitnie drogi zamiennik za dwie stówy wytrzymuje 4-9 godzin.

Bateria nie ma prawa się popsuć od podłączonego kabla.
Baterii się nie oszczędza bo zamiennik można kupić za grosze.
Bateria oszczędzana też ulegnie degradacji.

Powiedz to koledze z forum, który usiłował niedawno kupić baterię do Della. I po kilku zamiennikach i odmowie regeneracji chyba postanowił zmienić laptopa.

Ciekawe, czy to biznesowy Dell, co wszystko wytrzyma. :wink: Może producent uznał za stosowne dobić, by sprzedać nowy. ;>

Oczywiście zdarzają się rodzynki, sam nijak nie mogłem znaleźć baterii do Fujitsu P701, nawet te opisane jako do tego modelu nie pasowały mimo że wizualnie były bardzo podobne.

Producent producentem, wielu producentów żyje z zamienników jak np. Green Cell.

Z Laptopami HP mam mam kiepskie doświadczenia, może to miejskie legendy, ale niech lepiej robią drukarki.
U mnie to DELL, potem Lenovo i Asus, a troche tego ponaprawiałem kiedyś. Może coś się zmienilo, a z tego co widzę nie robia lepiej, tylko gorzej.
Chyba, ze na rok i sprzedać. Kupić nowy, tak się zresztą powinno robić. A nie czekać aż umrze, albo sprzedać po 5 latach za 300 zł.
Rok dla kompa przenośnego to już dużo, ja stacjonarkę wymieniam srednio co 6 miesięcy.

@panRysio Bo nie wszystkie Paviliony są takie same. Aczkolwiek tutaj trzeba się zgodzić, że dawniej seria była bardzo awaryjna. Dużo osób patrzy tylko przez ten pryzmat. Czasy są zupełnie inne.
W tych czasach nie ma co patrzeć na markę laptopów.

Napisz, do czego laptop będzie używany. Wykorzystasz 32 GB ram? Potrzebujesz system w wersji PRO?
Kilka stówek taniej masz ten sam model tylko z AMD 6 rdzeniowym - wydajnościowo podobny procesor, nawet przy więcej ilości procesów wypada lepiej.
HP Pavilion 15 Ryzen 5-4500/32GB/960/Win10 Silver