Taki zestawik, ale jaki RAM?

siema chce sobie odnowić pc. stać mnie na to co wysyłam
ale nie wiem jaki ram

Ram
(2x8 GB) DDR4 3200 MHz

2 x 8 GB 2933 MHz

płyta obsługuje ramy DDR4-2933 (PC4-23400)
czy mogę użyć 3200MHz i obniżyć sobie prędkość?

jeszcze chce kupic to

wieża jest atx a płyta micro
pasują do siebie?

pozdro

Dla tej płyty i tego konkretnego procesora maksymalna szybkość pamięci to będzie 2666 MHz. Jeżeli chcesz zostać przy płycie i chcesz mieć szybsze pamięci to musisz wybrać procesory 10 generacji i7 lub i9. Płyta nie obsłuży 11 generacji, ale tam podkręcanie pamięci jest już możliwe od i5.

Dużo lepiej płyty i ich możliwości opisuje Gigabyte tu link do opisu płyty z tym samym chipsetem i podobnymi możliwościami:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/B460-HD3-rev-10#sp

Twoja płyta nie jest mikro, tylko standardowa ATX, tak jak obudowa, będą pasować na wymiar.

Siemka, no też wypatrzyłem tę płytę i ja chyba wezmę, bardziej przyszłościowa
Pytanko mam czy płyta ta (mATX) będzie pasować do wierzy ATX. Czy wogule mikro ATX pasuje do ATX. Tam jest standardowy rozstaw na śruby , czy jak? Pierwszy raz zmieniam obudowę i płytę, zazwyczaj tylko procek , ramy lub grafe. Pozdro

Będzie, 99.99% puszek ma rozstaw na śruby we wszystkich standardowych rozmiarach. Poza idiotycznym wyglądem(mała płytka w piecu hutniczym), to będzie ok. Na plus też cyrkulacja, jak kupisz grzałkę na zimę.

Moim zdaniem lepiej wziąć płytę na chipsecie B560, który umożliwia zastosowanie profilu XMP (podkręcanie pamięci RAM) nawet dla core-i3 10 generacji. Wtedy można zamiast standardowych 2666 uzyskać 3600 i takie pamięci polecam.

Przykład z polskiego sklepu:

siemka, no właśnie tą płytkę wziąłem, niewielka różnica w cenie.
czyli mówisz że mogę dać 3200 (takie ramy kupiłem)
tu piszą ze max 2666

Oficjalnie nie, ale… tak. :slight_smile:
Profil XMP.