Takie rozmowy na portalach nie związanych z IT

pytanie do komputerowych dzidek. W moim mamy starym komputerze jest procesor amd athlon II x2 250 2 rdzenie po 3GHz do tego jest grafika geforce gt 220 1gb vram i 4 gb ramu ddr2. I sprawa wygląda tak, tu w kompie jest jakiś stary zasilacz 350 wat, dzisiaj zadzwonił do mnie kolega że ma do pogonienia zasilacz 500w za 50 ziko. No i sprawa wygląda tak, że mam jeszcze w domu karte graficzną geforce gtx 660, została mi z mojego kompa który się spalił. No i chciałbym do tego komputera wsadzić ten zasilacz i tą grafikę, tylko jest pewien problem, czytałem na internecie o czymś takim jak bootleneck, występuje to wtedy kiedy jest za słaby procesor i zbyt mocna grafika (lub odwrotnie) i czytałem że gdy jest za słaby procesor, to karta graficzna będzie się nudzić. I teraz nie wiem co robić, ten procesor jest mega słaby,ta seria athlonów była typowo biurowa, a ta grafika w 2013 roku była topowa, bootleneck pewnie będzie ■■■■■■■■■, boje się że okaże się że komp będzie działał lepiej na starej i słabszej karcie, niż na nowszej lepszej, która jest za mocna dla procesora. Co o tym myślicie, ten procesor podoła z tym gtxem 660, czy lepiej zostawić wszystko tak jak jest.
I komentarze specjalistów.

Jakie to ma znaczenie? Przecież zestaw i tak tylko do pracy w arkuszu kalkulacyjnym i wyświetlania internetu :wink: Grał na tym nie będziesz.

Ale chce grac :slight_smile:

Komputer działa tak jak najgorszy element w nim zainstalowany. Jest to pewne uproszczenie, bo jedne zadania wymagają wydajności IO, inne karty graficznej, jeszcze inne czystej wydajności procesora.

Więc nie będzie działał gorzej niż wcześniej, natomiast znajdą się zastosowania (np. wiele nowszych gier) w których procesor będzie ograniczał liczbę klatek lub w ogóle uniemożliwi ich uruchomienie z powodu braku nowszych zestawów instrukcji.

jackie

Wyświetlanie internetu tez może być nie za bardzo.
Chociaż z drugiej strony. Trzymam takiego rupiecia hobbystycznie. Ładuję tam starocie a’lawin 3.11, czy jakieś starożytne linuxy. Jeszcze ma AGP i Athlon 64. Baba powiedziała, że wywali mnie razem z tym komputerem :slight_smile:
I monitor 17", głośniki żółte. klawiatura HP - pewnie ma z 1000 lat. Ale działa. Bo to wszystko sprzed ROCHs

Raczej…
Ja kompa z 660 i amd 8350 odstawiłem dawno temu do piwniczki :wink: A ten twój procek jest słabszy niż cpu w najtańszych telefonach :wink:

ps.
ale mogę ci dać tego procka, to sobie przynajmniej wieśka zagrasz :slight_smile:

Przeczytałeś tytuł posta? I co zacytowałem?
Chyba, że już piąteczek wszedł :slight_smile:

Wszedł :wink:

A co pijesz dobrego?