Taksonomie w PHP i dopasowywanie motywów w WordPressie

Nie wiem, czy wybrałem odpowiedni dział, ale wydaje mi się, że część mojego wpisu jak najbardziej kwalifikuje się do PHP.

Od razu zaznaczam, że poniżej używał będę słowa szablon jako określenie odrębnych “tematów/motywów” (z ang. Theme) WordPressa. Więc odpada raczej na pewno rozróżnianie ich np. w single.php czy na początku header poprzez użycie if_is_Page czy coś takiego.

Mianowicie stworzyłem stronę opartą na WordPressie i chciałem zawrzeć w niej sklep zbudowany na WP e-Commerce. Problem w tym, że chciałbym, aby część strony (treść, newsy, inne podstrony) miały szablon stworzony przeze mnie, a część ze sklepem miała jakiś ogólnie dostępny szablon. Sam nie jestem w stanie stworzyć szablonu do wp-commerce (chociaż pracuję nad tym). Ściągnąłem plugin Page Theme, który przydziela szablony do stron. Wszystko byłoby super, tylko że do strony z produktem nie da się już przydzielić szablonu. Wszystkie inne części sklepu - koszyk, konto, lista produktów itp. - zostały już podpięte pod szablon Mystile, ale trochę to kiepsko wygląda, jak wchodzę z listy produktów na dany produkt i całkiem inny szablon.

I tu mam dwa pytania. Być może odpowiedź na jedno z nich automatycznie da mi odpowiedź na drugie:

a) czy mogę w jakiś sposób poprzez taksonomię szablonu Mystile bądź skryptu wp-commerce ustawić, żeby pojedynczy produkt wyświetlał się na szablonie takim samym, jak jego rodzic, czyli lista produktów?

b) czy jest jakiś inny sposób niż plugin Page Theme na przyporządkowywanie szablonów do danych stron/podstron itd.?