Taktowanie asynchroniczne

Mam AMD Athlon 2000XP, płytę główną MSI KT3V i pamięci Spectek 256MB 333 Mhz i Kingston 512MB 400 Mhz. Ostatnio zauważyłem w CPU-Z takie coś

taktowania7zr.th.jpg

Wynika z tego z pamięci chodzą mi asynchronicznie do procka. I tutaj pojawia się moje pytanie. Jak można zrobić żeby pamięci chodziły mi sysnchronicznie do procak i czy wogle warto?? Bo jeżeli narazie zmienie taktowanie pamięci na 133Mhz, czyli zmienie na taktowanie synchroniczne to będzie mi łatwiej potem podkręcać, tzw jezeli potem zmienie FSB na 166Mhz to pamięci będą mi chodziły na takich taktowaniach na jakich powinny, a procek trochę podkręce lub zrobię tak żeby chodził z normalną prędkością ale pobawie się z mnożnikiem.

widzisz co pisze pod tą twoją czerwoną ramką?

podpowiem… FSB + 33 mhz Rozumiesz ?

No dobrze ale czy FSB w taktowaniu synchronicznym nie powinno być równe taktowaniu pamięci.

Tak w taktowaniu synchronicznym powinno być równe taktowaniu pamięci ale jak już sam odkryłeś u ciebie jest taktowanie asynchroniczne LOL :D… Jak bardzo Ci zależy to spuść pamięci i ew. wtedy podkręć CPU…

No właśnie jak to można zrobić. W BIOSie jest tam funkcja do taktowania pamięci i mogę tam np zmienić timingi, a częstotliwości nie mogę, to raz a po drugie nie wiem czemu jest w BIOSie napisane że RAM mi chodzi na 133Mhz, wię o co tu już chodzi.