Taktowanie CPU zablokowane na 1.2GHz (laptop)

Witam,

Zauważyłem w swoim laptopie taki problem i nie mogę go rozgryźć. Zaczne jednak może od mojej konfiguracji: 

Lenovo g500s

Witaj na forum. Lenovo które używałem miało jakiś śmieszny “quiet mode” (Fn + F12, czy podobny, chyba nawet klawisz z wentylatorkiem na klawiszach specjalnych był), omija to skutecznie Windowsową “Wysoką Wydajność” i spowalnia CPU.

Na lenovo G565, tak samo na różnych HP`kach kiedyś też miałem taki podobny problem, po oczyszczeniu wentylatorów oraz wymianie pasty termo przewodzącej nie było już tym problemu

Problem stał się o tyle ciekawszy, że sam znikł:) Nawet bez ładowarki i w trybie oszczędzania energii procesor taktuje od 1.7 do 3.0 GHz. 

 

#bachus z pewnością nie wina klawiszy funkcyjnych, bo wiem do czego każdy służy:)

 

#kamilp2p całkiem możliwe, że wina pasty, ponieważ pod obciążeniem temperatury CPU sięgają 80`C

Problem jednak się powtórzył. Zauważyłem, że taktowanie spada podczas gry w fife 15. Chodziła płynnie, lecz po 10min zaczęła klatkować. Sprawdziłem w occt i faktycznie blokada z powrotem na 1.7Ghz. Dodam, ze temperatury nie były wysokie, na obu procesorach ok 67`C.

Pomysły?