Taktowanie mostka północnego

Witam

Postanowiłem trochę podkręcić moją maszynkę :wink: Czytałem trochę info z sieci i wydawało mi się że sam dam radę, jednak nie do końca wszystko poszło tak jak bym chciał.

Cytat z pclab :

" kto powiększył już powyższy zrzut ekranu, z pewnością zauważył taktowanie mostka północnego równe 2800 MHz. To kolejne ulepszenie w steppingu C3 względem C2, w którym jedynie nieliczne egzemplarze procesorów mogły osiągnąć bez problemu takie taktowanie kontrolera pamięci i pamięci podręcznej L3. Od dawna wiemy, że taktowanie mostka północnego jest kluczowe dla uzyskania korzyści z zastosowania pamięci DDR3-1600 i szybszych. Możliwość takiego przyspieszenia jest bardzo pożądaną zmianą."

Próbowałem już chyba wszystkich opcji jakie przychodzą mi do głowy. Maksymalne taktowanie Nb jakie udało mi się osiągnąć to 2600, a chce więcej :slight_smile:

Może znajdzie się ktoś kto podpowie mi co powinienem zrobić by osiągnąć wyższe taktowanie NB ?

Zrzuty z cpu-z i amdOD http://img691.imageshack.us/gal.php?g=memq0.jpg

Mój zestaw to :

Asus croshair formula III najnowszy bios 1904

Amd Phenom II 965 rev.C3

Patriot DDR3 4GB (2x2GB) 1600MHz PGS AMD LLK CL7

Zasilacz Chiftec 600w

Procesor pracuje na 1.45v - 3.8Mhz

Ram 1600mhz 7-7-7-20 1t

Nb frequency - 2600mhz napięcie auto

Z góry dziękuje

moze to? podbij lekko i sprawdz…

podbijałem lekko, problem w tym że nie wiem jak wysoko można podbić napięcie :slight_smile: nie che przesadzić. A może problem leży gdzie indziej ?

Dodane 06.12.2010 (Pn) 22:02

Pomoże ktoś ? :slight_smile: