Taktowanie pamieci ram

Witam

Co sie dzieje jeśli kości pamięci ram maja rożne taktowanie?

Ja mam 4 kości

1.Elixir 512 PC3200(400mhz)

2.Elixir 512 PC3200(400mhz)

3.Elixir 512 PC3200(400mhz)

4.Elixir 256 PC2100(266mhz)

Czy to ma może związek z temperatura procesora??

(Moj athlon 64 3200+ socket 939 na rdzeniu VENICE oczywiscie nie podkręcany na plycie gigabyte GA-K8NMF-9 ma temp. zawsze okolo 70 stopni !!

nie, komputer dostosowuje się do najnowlniejszej i z takim taktowaniem działa reszta

co do temp, przeczysc chłodzenie procesora, wymień paste ew wymiana chłodzenia bo 70 to bardzo dużo

a radził bys mi wyciagnac 256 ktora jest najwolniejsza? czy sie nie oplaca?

Wątpie zeby to bylo to co do procesora bo on mial juz taki temp od poczatku kompa

ja bym ci radzil, te dodatkowe 256mb i tak niewiele pomoze, a duuuzo wolniej ci pamieci chodza.

najlepiej coś szybko zrobić z temp procesora bo to za dużo !

zacznij od przeczyszczenia radiatora i wentylatora, jeżeli to nie pomoże może jak składali kompa dali za dużo pasty lub mogli nie dac jej w cale ? zastosuj wentylatory wciągające i wyciągające powietrze, zrób porządek w budzie z kablami, jak nićto pomoże to trzeba będzie wymienić chłodzenie

co do ramu, to nie wiem, ściągnij jakiegoś 3d marka i zobacz jak będzie lepiej (z kościa 256 czy bez będzie więcej pkt)

Jak wyciagne ta 256 ta bede musiał cos w sofcie grzebać czy częstotliwość zmieni sie automatycznie?

A co to pasty to bardzo możliwe ze nie dali pasty (bo kumpel skladal) i nie przypominam sobie jakiejkolwiek pasty poprostu procek na plyte wentylatorek(BOX) na procek :smiley: czy Dlugotrwala wysoka temp jest grozna?

powinna zmienić się automatycznie…

możesz ściągnąć program everest z vortalu i sprawdzić z jaką chodza częstotliwością

Płyty Gigabyte często podają nie prawidłowe temp, sprawdź ręką czy faktycznie jest 70 *C.

a te 70 stopni to na radiatorze ma byc czy na procku?

Złączono Posta : 21.02.2007 (Sro) 17:12

mam ten program gdzie to pisze?

dotknij radiatora i zobacz czy paży czy nie, jaki jest na oko (ciepły, zimny, letni??)

Dotknij do radiatora, radzę nie odpalać kompa bez złomu ma procku.

Zobacz czy się nie obluzował, lub zmień pastę, jednak stawiam na błąd odczytu.

radiator jest miedzy zimnym a letnim :smiley:

A jeszcze cos w biosie mam okolo 40 stopni ( nawet jak wyloncze kompa i zaraz włącze) a każdy inny soft pokazuje mi ~~70

radiator nie parzy to jest ok

blad odczytu pewnie tak jak pisał Tobi

a błąd odczytu to wina płyty czy softu jak softu to trudno mi w to uwiezyc bo sprawdzałem chyba na 3 programach

A i czy ma cos do tego zasilacz bo ja mam taki troche z byle jakiej firmy :smiley: I-BOX :?

Raczej jest to przypadłość czujników płyt Gigabyte’a jak pisał Tobi Ja mam zainstalowany program do programowego chłodzenia i temp w stresie to max 58st.C