Taktowanie pamieci ram

(Rafalkup2) #1

Witam

Co sie dzieje jeśli kości pamięci ram maja rożne taktowanie?

Ja mam 4 kości

1.Elixir 512 PC3200(400mhz)

2.Elixir 512 PC3200(400mhz)

3.Elixir 512 PC3200(400mhz)

4.Elixir 256 PC2100(266mhz)

Czy to ma może związek z temperatura procesora??

(Moj athlon 64 3200+ socket 939 na rdzeniu VENICE oczywiscie nie podkręcany na plycie gigabyte GA-K8NMF-9 ma temp. zawsze okolo 70 stopni !!

(Pyra20) #2

nie, komputer dostosowuje się do najnowlniejszej i z takim taktowaniem działa reszta

co do temp, przeczysc chłodzenie procesora, wymień paste ew wymiana chłodzenia bo 70 to bardzo dużo

(Rafalkup2) #3

a radził bys mi wyciagnac 256 ktora jest najwolniejsza? czy sie nie oplaca?

Wątpie zeby to bylo to co do procesora bo on mial juz taki temp od poczatku kompa

(Warebel) #4

ja bym ci radzil, te dodatkowe 256mb i tak niewiele pomoze, a duuuzo wolniej ci pamieci chodza.

(Pyra20) #5

najlepiej coś szybko zrobić z temp procesora bo to za dużo !

zacznij od przeczyszczenia radiatora i wentylatora, jeżeli to nie pomoże może jak składali kompa dali za dużo pasty lub mogli nie dac jej w cale ? zastosuj wentylatory wciągające i wyciągające powietrze, zrób porządek w budzie z kablami, jak nićto pomoże to trzeba będzie wymienić chłodzenie

co do ramu, to nie wiem, ściągnij jakiegoś 3d marka i zobacz jak będzie lepiej (z kościa 256 czy bez będzie więcej pkt)

(Rafalkup2) #6

Jak wyciagne ta 256 ta bede musiał cos w sofcie grzebać czy częstotliwość zmieni sie automatycznie?

A co to pasty to bardzo możliwe ze nie dali pasty (bo kumpel skladal) i nie przypominam sobie jakiejkolwiek pasty poprostu procek na plyte wentylatorek(BOX) na procek :smiley: czy Dlugotrwala wysoka temp jest grozna?

(Pyra20) #7

powinna zmienić się automatycznie…

możesz ściągnąć program everest z vortalu i sprawdzić z jaką chodza częstotliwością

(Michal Kolatek) #8

Płyty Gigabyte często podają nie prawidłowe temp, sprawdź ręką czy faktycznie jest 70 *C.

(Rafalkup2) #9

a te 70 stopni to na radiatorze ma byc czy na procku?

Złączono Posta : 21.02.2007 (Sro) 17:12

mam ten program gdzie to pisze?

(Pyra20) #10

dotknij radiatora i zobacz czy paży czy nie, jaki jest na oko (ciepły, zimny, letni??)

(Michal Kolatek) #11

Dotknij do radiatora, radzę nie odpalać kompa bez złomu ma procku.

Zobacz czy się nie obluzował, lub zmień pastę, jednak stawiam na błąd odczytu.

(Rafalkup2) #12

radiator jest miedzy zimnym a letnim :smiley:

A jeszcze cos w biosie mam okolo 40 stopni ( nawet jak wyloncze kompa i zaraz włącze) a każdy inny soft pokazuje mi ~~70

(Pyra20) #13

radiator nie parzy to jest ok

blad odczytu pewnie tak jak pisał Tobi

(Rafalkup2) #14

a błąd odczytu to wina płyty czy softu jak softu to trudno mi w to uwiezyc bo sprawdzałem chyba na 3 programach

A i czy ma cos do tego zasilacz bo ja mam taki troche z byle jakiej firmy :smiley: I-BOX :?

(Marcus35) #15

Raczej jest to przypadłość czujników płyt Gigabyte’a jak pisał Tobi Ja mam zainstalowany program do programowego chłodzenia i temp w stresie to max 58st.C