Taktowanie spada podczas graia

Dziś włączyłem laptopa normalnie z włożoną baterią, miał taktowanie 1.37 GHz, zrestartowałem go, miał 2,8, włączyłem CS:GO i FPSy mi nie spady, ani taktowanie. Więc problem nie tkwi w przegrzanym procesorze tylko to kwestia zasilania. Były spadki FPS ale chwilowe. Ale i tak muszę wymienić tą pastę i wyczyścić go z kurzu bo minimalna temperatura jaką mógł mieć to było 109 stopni a pracował na 119, czasami minimum to 89 stopni a Value 90 ileś.

A już myślałam, że to mój się spali przy 100 stopniach :,D.

Laptopy powinny mieć kontrolę rdzenia - jeżeli temperatura przekroczy dany próg, rdzenie się wyłączają, a tym samym sprzęt, uniemożliwiając dalsze spalenie przegrzanie się sprzętu. 

Szczerze - jak się nie znasz, nie rozkręcaj laptopa. Daj go do specjalisty i powiedz, żeby nie nakładał srebrnej pasty termoprzewodzącej - zasycha na skałę. Poza tym, staraj się nie oszczędzać przy wyborze pasty - im tańsza, tym gorsza jakość (zwykle). Staraj się znaleźć rozsądną cenę za rozsądną jakość.

Starszy brat mi powiedział że fachowiec powinien mieć pastę przy sobie :slight_smile:

Kontrola rdzenia? Ja chyba mam jedno podejrzenie. Wszedłem w msconfig > Rozruch > Liczbę procesorów ustawiłem na 4

Laptop mi się kiedyś wyłączał bo się przegrzewał? Dlaczego się przegrzewał? Ja kupiłem laptop z wadliwym układem chłodzenia? Przeglądając sterowniki zauważyłem że aktualizacja BIOSu poprawia ten problem z wentylacją procesora. Ale nie mogę zaktualizować biosu bo instalator pokazuje komunikat “Please insert system baterry” a problem w tym że laptop nie wykrywa baterii, od lipca 2014, winą jest ciągła praca na zasilaczu i z włożoną baterią (pisało “W pełni naładowana” a ja i tak pracowałem na zasilaczu)

To znaczy nie przegrzewał się gdy go zrestartowałem. Przegrzewał się na małym taktowaniu (1.37 GHz) a po restarcie taktowanie podskoczyło (2.5-2.8) i wentylator intensywnie pracował i wtedy się nie przegrzewał bo temperatura nie jest w pełni krytyczna wtedy

A jak zainstalowałem nowy sterownik graficzny i Radeon Crimson Software to nawet na małym taktowaniu przestał się grzać a wentylator działał intensywnie, o, od tego momentu zaczął mi się procesor przegrzewać

Teraz mam stary sterownik grafiki i Catalysta i nic się nie zmieniło

Przy takich temperaturach to nic dziwnego.

Na podstawie postów w tym temacie, chyba znasz już odpowiedź?

Skąd mamy wiedzieć? Skoro podejrzewałeś wadliwe działanie laptopa to dlaczego nie skorzystałeś z gwarancji.

Jeżeli urządzenie nie działa poprawnie to korzysta się z pomocy serwisu, a nie czeka na cud w postaci - może samo się naprawi. 

Na koniec, prawie pół roku temu szukałeś na forum pomocy z niedziałającym urządzeniem, nie wiem czy zastosowałeś się do jakiejkolwiek wskazówki - włącznie z oddaniem urządzenia do serwisu. Patrząc przez prymat tego, że ponownie wracasz z tymi samymi problemami, śmiem w to wątpić.

 

Nie oddałem laptopa do serwisu bo brat mnie wystraszył, to znaczy powiedział że wyjmują z laptopów części i handlują nimi a do laptopów wkładają jakieś stare części, bałem się przez pewien czas zanieść go do serwisu z tego powodu.

W krasnoludki brat też wierzy? Jeżeli korzystasz z usług profesjonalnego serwisu to nie ma powódów do obaw.

Fachowiec polecił mi taki serwis. Nie sprawdziłem go jeszcze ale to zrobię

A taśmę termoprzewodzącą też się wymienia czy czyści?

Jesli zesztywniały lub popękaly to się je wymienia (bo czyscić niema z czego).

I pomyśleć że ludzie dają się nabrać na podstawki chłodzące…

Kolega wykazuje brak elemantarnej wiedzy a za kręcenie się bierze…

Konserwacja układu chłodzenia i żadnego kręcenia.

Notebooki nie są do tego przystosowane.

Wczoraj oddałem go do serwisu. Dziś fachowieć mi go oddał. Wymienił pastę. Temperatura procesora spadła o 10 stopni. Fachowiec powiedział że Lenovo G505s to awaryjny model. Mówi że wszystkie moje problemy - z baterią, Wi-Fi, zegarem systemowym - to wina chipsetu. Wziął moją baterię na warsztat by sprawdzić czy jest wykrywana w innych laptopach.

Wiecie kto mi go kupował? Mój starszy brat. Jak widać nie zna się na laptopach. Mam też drugiego brata który się zna, ale kupił mi grę, a nie laptop. To było 3 lata temu na 13-tych urodzinach

Temperatury powyżej 80 stopni to jakaś masakra, podstawka chłodząca to naciąganie klienta na niepotrzeby śmieć.
Obdmucha ci to obudowę od spodu nie zmieniając temperatur w środku.

BTW, laptop nie służy do grania.

A widziałeś datę ostatniego postu?

Muszę skoro wyświetlił się w “Aktualne” po prawej stronie forum?
Tam wskakują ostatnio ruszane wątki, czyż nie?

Hej. Ten laptop o którym mowa w temacie padł mi we wrześniu 2016 roku. Wysokie temperatury to był wynik wady fabrycznej w wyniku której procesor przegrzewał się nawet podczas zwykłch czynności. Płyta główna zaczęła się rypać i po kolei upadały układ baterii, karta Wi-Fi aż w końcu spalił się układ zasilania. Pomóc mogła aktualizacja BIOSu, którą ja odkryłem za późno, bo laptop wtedy już nie wykrywał baterii, a bez baterii aktualizacja BIOSu nie mogła zostać wykonana.