Taktowanie spada podczas graia

Mam od kilku dni pewien problem. Mianowicie taki: Mój procesor pracuje na taktowaniu 2.8 GHz. Podczas gry 5 minut od jej włączenia taktowanie spada do 1.87 GHz i mam mało klatek na sekundę a gdy wyłączam grę, taktowanie znowu jest 2.8 GHz. Dlaczego tak się dzieje i co to może być?

Procesor się przegrzewa sprawdź programem HWMonitor podczas grania.

Temperatura normalnie: 89-100 stopni

Posiadam podstawkę chłodzącą. Czy to wystarczy? Jak jeszcze można schłodzić procesor?

Ile?!

Rozbieraj lapka i czyść chłodzenie!

Czyszczenie układu chlodzenia z wymianą pasty.

Nawet to normalnie to dużo za dużo !

Teraz tak z ciekawości zapytam: Jeśli nic nie zrobię z tym procesorem to ile jeszcze czasu zostało laptopowi do śmierci?

Jak on na 80+ w spoczynku to nie wiele. ;p

Dysk ma temperaturę 33 stopnie a karta graficzna 45 stopni

Musisz go rozebrać albo dać komuś kto się tym trudni…

Wiem komu. A może to przez overclocking? Używałem programu AMD OverDrive. Muszę go odinstalować jak najszybciej i nigdy więcej nie używać

No kręcenie nie pomaga

Hmm dziwne. AMD OverDrive jest w programach do odinstalowania ale nie ma ścieżki Program Files(x86)\AMD\OverDrive. bo nie mogę odinstalować. Pamiętam że coś tam przestawiałem w CCleanerze lub Game Boosterze

Pytanie: Gdzie można kupić sprężone powietrze i pastę termoprzewodzącą?

W każdym sklepie komputerowym.

Jak go rozbierzesz, to sprężone powietrze ci się raczej nie przyda.

Taktowanie spada od temperatur, a podkręcaniem mogłeś mocno pogorszyć sprawę. Może coś pomoże

P.S W laptopie są termopady też :confused:

A co z tymi termopadami się robi?

Wymienia się na nowe.

Jeszcze mam do Was jedno pytanie: 6 lat temu sprężone powietrze które mamy w domu (było dołączone z klawiaturą) straciło ważność. Co się tak naprawdę w tym sprężonym powietrzu psuje? Czy można używać sprężonego powietrza po upływie terminu ważności?

“Pytanie podsunął mi mój anglista, który też się tymi sprawami co nie co interesuje”

Spada ciśnienie.    Masz nauczyciela z poczuciem humoru .

Przy tak wysokich temperaturach powietrze nie pomoże.

Nie w każdym. Zależy od laptopa.