Tamron czy Sigma 70-300mm?

Witam! Mam pytanie do znawców fotografii :slight_smile: otóż zamierzam dokupić do mojej lustrzanki teleobiektyw. Nie mam możliwości porównania obiektywów Tamrona i Sigmy, a nie wiem który lepiej zakupić. Tamron AF 70-300 mm f/4-5,6 Di LD Macro 1:2 czy SIGMA 70-300/4-5.6 MACRO DG (Nikon)? Dodam, że chodzi o obiektyw z mocowaniem nikon z silnikiem AF. Proszę o pomoc! Pozdrawiam!

Witam

Kolego na takie pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie bo zależy do czego ten obiektyw ma służyć oba są podobne. Jeżeli chcesz fotografować coś w ruchu np. ptaki to oba odpadają są za wolne, ale jeżeli chcesz znać moje zdanie to wybrał bym zdecydowanie Tamrona. Jest jeszcze jeden podobny obiektyw sigma 70-300 apo jest troche droższa ale zdecydowanie lepsza od Sigmy GD bez APO, zawsze można kupić używaną w cenie ok. 350-400 zł na allegro.

To nie sa zbyt dobre obiektywy i bardzo ciemne. Nie polecam ich zakupu zakupu.

Oczywiście że to nie są dobre obiektywy, ale bardziej niż złe są one tanie, a odpowiednie użytkowanie na pewno zaowocuje mnóstwem dobrych zdjęć i zadowoleniem fotografującego.

Należy pamiętać że to nie obiektyw ani aparat robi zdjęcia ale człowiek i on ma największy wpływ na zdjęcie, bo nawet najlepszy sprzęt w nieodpowiednich rękach nie wykona dobrych zdjęć.

ok rozumiem,że tamron lepszy :slight_smile: kolego dareko1o7 oczywiście że zdaję sobie sprawę, że nie są to świetne obiektywy bo światło 4 robi swoje, ale na razie na inne mnie nie stać. gdybym miał więcej funduszu na zakup to oczywiście zastanawiałbym się nad czymś innym :wink: myślę, że na początek starczy; potem się pomyśli nad jakimś ze światłem np. 2,8 :wink: