Tani backup dla firmy

Szukam solidnego oprogramowania do realizacji backupu danych w firmie.

Wymagania - co najmniej 50 GB danych. Koszt - klasycznie, im mniej tym lepiej, ale w przypadku tej usługi większe znaczenie ma dla mnie pewność i brak wpadek.

Powinienem jeszcze na coś zwracać uwagę? Proszę o konkretne rady.

Moim zdaniem, najtaniej dostawić blaszaka i przez http://www.dobreprogramy.pl/SyncBack-Freeware,Program,Windows,12527.html zgrywać mirrory.

http://www.morele.net/comarch-ibard24-b … cy-358919/

backup-danych-dysk-internetowy-t455409.html

Może to Cię zainteresuje: http://www.dobreprogramy.pl/Ferro-Backu … 12797.html

Dzięki, przejrzę te propozycje. Mnie zależy na rozwiązaniu, które będzie na zewnątrz, poza biurem.

Czy to porównanie jest rzetelne - http://www.tanibackup.pl/oferta/lekki-s … nanie-cen/ ? Orientuje się ktoś w branży?

Zerknąłem w kilka pozycji i kwoty podawana na stronach są takie same, albo całkiem podobne. Pamietaj o szyfrowaniu danych - wtedy nawet jeśli zostaną przez kogoś wykradzione,

to i tak nikt z nich nie skorzysta, chyba że po latach. No i kluczowe jest bezpieczeństwo, dwie kopie - więc raczej bez anonimowych marek.

http://www.cobiansoft.com/cobianbackup.htm

w połączeniu z

http://www.dobreprogramy.pl/FileZilla,P … 13334.html

na komputerze “poza firmą”.

JesperKyd - dzięki przejrzę. Z tym, że mnie opcja darmowa nie interesuje - tam nie ma szyfrowania danych.

Jeśli coś to tylko płatna. Przejrzę sobie pozostałe pozycje z porównania. Jeśli faktycznie są najtańsi, to chętnie skorzystam.

Schowek01.jpg

Dzięki, ale to już była odpowiedź do wpisu od Dobrakobieta. Prawdopodobnie postawimy na ten tani backup. Konsultuję jeszcze temat z moim partnerem biznesowym. Wychodzi z tego, że porządny backup da radę zapewnić przy stosunkowo niewielkim koszcie - o to nam chodziło.

Dodane 09.04.2013 (Wt) 15:24

Najlepsze jest porównanie bezpiecznej przystani - http://www.tanibackup.pl/oferta/bezpiec … nanie-cen/ Tutaj to dopiero widać jest różnice. Szok, że pakiety z szyfrowaniem danych mogą tak bardzo różnić się pomiędzy sobą cenowo.

Jeśli to ma być pakiet dla firmy to na pewno z szyfrowaniem. Rozumiem, że jakieś kopie robicie? Brak kopii zapasowych to tak naprawdę samobójstwo.

Możecie w momencie stracić dorobek całej firmy.

Robimy kopie, ale nie dostatecznie często. Wiem, że szyfrowanie musi być. Poczytałem nieco więcej na ten temat i wydaje mi się, że bezpieczna przystań będzie dobrym pomysłem. Kosztowo nie powala, a przynajmniej pliki firmowe będą bezpieczne. Nie mogę dalej tak zaniedbywać ten temat, bo w końcu przyjdzie moment, że wszystko stracimy.

Moim zdaniem lepszej decyzji nie będzie - bezpieczna przystań, ale ostateczna decyzja jest twoja.

Pamiętaj, że chodzi o bezpieczeństwo, ale skoro taki sam pakiet można mieć za mało, i za dużo, to chyba jednak lepiej płacić mało :smiley:

Dam sobie miesiąc na przetestowanie usługi, a jeśli będzie ok, to kupimy wyższy pakiet.

Na razie opcja podstawowa - wszystko zależy od jakości współpracy z tą firmą i efektów.

Wkrótce konkretnie ocenię produkt.

W pakiecie Lekki start wprowadzili szyfrowanie danych. Załapałeś się na to?

Tak. Pojawiło się to w tym pakiecie najtańszym. Testuję. Gdzieś za tydzień, albo dwa, możecie się spodziewać jakiejś konkretnej recenzji tej usługi. Na razie mogę napisać tyle, że kontakt jest przyzwoity. O działaniu parametrów technicznych więcej napiszę wkrótce.