Tani coś bądź lekki linux

Cześć.
Jaki byłby tani vps gdzie mógłbym wybrać dystrybucję linux (interesuje mnie Debian albo Ubuntu)?
Od razu też się zapytam o lekki linux w miarę ok. Dlatego się o coś takiego pytam…Interesuje mnie jakiś mało wymagający linux co by potrzebował 512mb ram a nawet mniej :slight_smile:
Ktoś by podpowiedział?

… do Internetu, czy w jakim celu? Jeżeli do sieci, to nie ma lekkich, bo waga stron względnie odpowiada tej w W10 i idzie w gigabajty.

512 wystarczy ci na każdego Linuksa bez środowiska graficznego, kwestia tylko jakie usługi będziesz na tym stawiał.

Slitaz jeśli jest wspierany, kiedyś był też DSL (32bit).

Lekki linux to chyba tylko Puppy Linux zadowoli się 256 MB ramu

Jakis taki do przecwiczenia komend z Linuxa, skryptow :slight_smile:
Cos lzejszego jak Xubuntu czy Lubuntu :slight_smile:

Nie ogarniam dlaczego wszyscy tutaj dyskutują o dystrybucjach desktopowych jeśli autor planuje to stawiać na VPS… Po co mu tam środowisko graficzne, przeglądarka, czy libreoffice? :thinking:

Na początek można potestować za darmo:


https://aws.amazon.com/free/?all-free-tier.sort-by=item.additionalFields.SortRank&all-free-tier.sort-order=asc

:thinking: tak sobie głośno myślę: czy do “do przecwiczenia komend z Linuxa, skryptow” potrzeba aż takiego zachodu

Zachód narobiłem…Trochę tak :slight_smile:
Jednak cóż dzięki temu uzyskałem odpowiedzi i coś pokminiłem :slight_smile: Korzystał ktoś z podsystemu Ubuntu na Windows 10? Skonfigurować sobie chcę jak w tym poradniku:
Jak zainstalować Linuksa w Windows 10 przy pomocy WSL (centrumxp.pl)

Dobre :slight_smile:
Tam już mam konto, z poradnika nie skorzystałem…
Nie będę musiał jego opłacać jak poćwiczę linuxa tylko dla komend, skryptów?
Notification już tam sobie ustawiłem - jak przekroczę limit wówczas mam powiadomienie (na maila, wiadomość sms)
:slight_smile:
Tak samo mogę poszukać bezpłatnie coś o Azure jakaś chmura?
:slight_smile:

Cytat
Tak samo mogę poszukać bezpłatnie coś o Azure jakaś chmura?

:thinking: Myślę, że możesz… np. tutaj: