Tani/darmowy hosting pod forum


(Pitar) #1

Witajcie, planuję załozenie forum, które będzie miało raczej stałych odwiedzających. Logujących się przewiduję na około 300 osób. Potrzebuję porady gdzie takie forum założyć i jaki ono moze generowac transfer miesięczny. Czy jest opcja darmowa? Jak to zrobić najłatwiej/najszybciej?


(Macieq) #2

do takiego czegoś potrzebujesz na początek własnego adresu czyli domeny. Są promocje że dostaniesz ją za darmo ale nie radzę bo koszt przedłużenia na następny rok to czasami nawet i ponad 100zł więc nie warto. Są serwisy oferujące darmowy hosting wraz z subdomeną czyli darmowym adresem ale też lepiej się w to nie pchać bo nie masz pewności czy twoje dane z dnia na dzień nie znikną.

Co do wyliczenia transferu jest to ciężkie bo każdy użytkownik będzie np robił co innego a więc różne będzie zjadanie transferu. Myślę że na początek kilka GB ci spokojnie wystarczy.

Przewidujesz logujących się około 300 osób ale że jak w jednym momencie, miesięcznie, dziennie? rozwiń tą myśl.


(Pitar) #3

300 użytkowników łącznie, bo to zamknięta grupa, a ile wejść to ciężko przewidzieć,średnio będzie około 100 dziennie. Z domeną wszystko wiem… No dobrze ale w co konkretnie iść, bo nie mam rozeznania w temacie, jaki skrypt, ew. na co zwrócić uwagę, jaka baza, co potem z ew. przeniesieniem itp? Proszę o wskazówki jak chłopu na miedzy.


(zeki) #4

A może skorzystaj z jakiegoś serwisu typu fora.pl czy podobnych. Na fora.pl kiedyś założyliśmy forum i kilka lat jest martwe a wisi cały czas dostępne. Odpadają Ci wtedy problemy wszystkie z hostingiem, skryptem itp. Rozwiązanie ma wady bo nie jesteś tak naprawdę właścicielem i jakbyś chciał bazę przenieśc to nie da rady. Ale to kwestia potrzeb. Może Ci wystarczyć taka funkcjonalność.


(Pitar) #5

No właśnie nie chciałbym tego stracić, myślę że kilka lat będzie takie forum funkcjonować. Instalację skryptów ogarnę.Może ktoś poleci coś konkretnego?


(Macieq) #6

zainteresuj się skryptem phpbb3 lub mybb są bardzo proste w obsłudze.

Ze swojej strony polecam hosting https://www.netdc.pl/ używam dość długo. Masz tam instalator skryptów więc nie musisz się męczyć.

Fora.pl unikaj bo nie przeniesiesz tego na żaden hosting później bo oni nie udostępniają plików.


(Jaroslaw Gnoinski) #7

Też polecam phpbb. A co do hostingu - dorzucę darmowy http://www.keed.pl/ - dopiero poznałem, więc jeszcze się nie wypowiem, ale będziesz mógł sam przetestować. Jak szukasz opcji żeby forum nie zniknęło, to zarejestruj na jakimś “forumowym” serwisie z długą historią - mniej prawdopodobne, że taki padnie. I przeczytaj regulamin - w jakich warunkach usuwają forum.


(Maniek) #8

Darmowe moge ci nie pociągnać jak dziennie będzie wchodziło 100 osób


(Pitar) #9

Dzięki, poszukałem trochę i zdecydowałem się na webd.pl

Można zamknąć temat. Pozdrawiam!


(maniq) #10

darmowe od razu olej. Ja bym na twoim miejscu zaczął od jakiegoś średniego pakietu hostingowego (zobacz sobie na te dostepne na cal.pl - tu masz bez limitu transferu). Więc jeśli chodzi o ten aspekt nie musiałbyś się w ogóle martwić.


(jakubgross) #11

Czesć,

 

polecam xaa.pl

 

Pozdrawiam,

jakubgross


(zeki) #12

 

Mam darmowy bez reklam i nie pada chyba od 2 lat. Ofc w takim przypadku to podstawa żeby mieć kopię strony i własną domenę (choćby darmową) coby przenieśc bezproblemowo. Ale są serwisy naprawdę na poziomie i to nie tylko z USA ale i z Polski.


(maniq) #13

przy dzisiejszych cenach hostingów na prawdę nie warto ryzykować z darmowymi.


(#WireBoot) #14

Jaki masz budżet roczny?

Proponuje zapoznac się z ofertą http://linuxpl.com , na pewno tam coś znajdziesz dla siebie.

 

Jeśli chodzi o hostingi darmowe to szkoda czasu, albo traktujesz biznes poważnie albo bawisz się w darmowe hostingi.


(maniq) #15

“Jeśli chodzi o hostingi darmowe to szkoda czasu, albo traktujesz biznes poważnie albo bawisz się w darmowe hostingi.”

 

W dodatku przy darmowych hostingach człowiek nie może liczyć na żaden support, a akurat w przypadku mojego (polecałem we wcześniejszych wpisach) mam odpowiedź praktycznie od ręki.


(Drobok) #16

Domena to podstawa, ale weź poprawkę na to że na początek darmowy hosting jest najlepszą opcją. Gdy już ten nie pociągnie przerzucisz się na coś płatnego. A słuchanie postów typu “darmowe to dno ja używam XXX” to zwykły spam, tym bardziej że prawie wszyscy tacy ludzie wysyłają tylko takie posty na tym forum


(Team) #17

To nie prawda że darmowy jest zły! Ważne jest gdzie jest ten darmowy postawiony i przez kogo zarzadzany. Inaczej patrząc na usługi hostingowe ich cena jest bardzo mała. Co w obliczu stabilności usług i ewentualnego wsparcia technicznego przechyla znacznie za i przeciw podejmując pewne decyzje. Od siebie powiem że przy kwocie 5.66zł za 1GB szukanie darmowego rozwiązania jest śmieszne. Idac dalej wykorzystując promocję można otrzymać przez pierwszy rok 2GB w tej samej kwocie. Mimo tego co napisałem nie twierdze że darmowe usługi są złe ale warto sie po prostu zastanowić.


(system) #18

Jak dla mnie ciężko o znalezienie stabilniejszej usługi niż Firehost w tej cenie. Ogólnie to hostingi mamy w Polsce dosyć tanie, ale też myślmy racjonalnie. Nie kazdy serwer będzie działał idealnie - po prostu działajcie na tych rekomendowanych.