Tani/darmowy hosting pod forum

Witajcie, planuję załozenie forum, które będzie miało raczej stałych odwiedzających. Logujących się przewiduję na około 300 osób. Potrzebuję porady gdzie takie forum założyć i jaki ono moze generowac transfer miesięczny. Czy jest opcja darmowa? Jak to zrobić najłatwiej/najszybciej?

do takiego czegoś potrzebujesz na początek własnego adresu czyli domeny. Są promocje że dostaniesz ją za darmo ale nie radzę bo koszt przedłużenia na następny rok to czasami nawet i ponad 100zł więc nie warto. Są serwisy oferujące darmowy hosting wraz z subdomeną czyli darmowym adresem ale też lepiej się w to nie pchać bo nie masz pewności czy twoje dane z dnia na dzień nie znikną.

Co do wyliczenia transferu jest to ciężkie bo każdy użytkownik będzie np robił co innego a więc różne będzie zjadanie transferu. Myślę że na początek kilka GB ci spokojnie wystarczy.

Przewidujesz logujących się około 300 osób ale że jak w jednym momencie, miesięcznie, dziennie? rozwiń tą myśl.

300 użytkowników łącznie, bo to zamknięta grupa, a ile wejść to ciężko przewidzieć,średnio będzie około 100 dziennie. Z domeną wszystko wiem… No dobrze ale w co konkretnie iść, bo nie mam rozeznania w temacie, jaki skrypt, ew. na co zwrócić uwagę, jaka baza, co potem z ew. przeniesieniem itp? Proszę o wskazówki jak chłopu na miedzy.

A może skorzystaj z jakiegoś serwisu typu fora.pl czy podobnych. Na fora.pl kiedyś założyliśmy forum i kilka lat jest martwe a wisi cały czas dostępne. Odpadają Ci wtedy problemy wszystkie z hostingiem, skryptem itp. Rozwiązanie ma wady bo nie jesteś tak naprawdę właścicielem i jakbyś chciał bazę przenieśc to nie da rady. Ale to kwestia potrzeb. Może Ci wystarczyć taka funkcjonalność.

No właśnie nie chciałbym tego stracić, myślę że kilka lat będzie takie forum funkcjonować. Instalację skryptów ogarnę.Może ktoś poleci coś konkretnego?

zainteresuj się skryptem phpbb3 lub mybb są bardzo proste w obsłudze.

Ze swojej strony polecam hosting https://www.netdc.pl/ używam dość długo. Masz tam instalator skryptów więc nie musisz się męczyć.

Fora.pl unikaj bo nie przeniesiesz tego na żaden hosting później bo oni nie udostępniają plików.

Też polecam phpbb. A co do hostingu - dorzucę darmowy http://www.keed.pl/ - dopiero poznałem, więc jeszcze się nie wypowiem, ale będziesz mógł sam przetestować. Jak szukasz opcji żeby forum nie zniknęło, to zarejestruj na jakimś “forumowym” serwisie z długą historią - mniej prawdopodobne, że taki padnie. I przeczytaj regulamin - w jakich warunkach usuwają forum.

Darmowe moge ci nie pociągnać jak dziennie będzie wchodziło 100 osób

Dzięki, poszukałem trochę i zdecydowałem się na webd.pl

Można zamknąć temat. Pozdrawiam!

darmowe od razu olej. Ja bym na twoim miejscu zaczął od jakiegoś średniego pakietu hostingowego (zobacz sobie na te dostepne na cal.pl - tu masz bez limitu transferu). Więc jeśli chodzi o ten aspekt nie musiałbyś się w ogóle martwić.

Czesć,

 

polecam xaa.pl

 

Pozdrawiam,

jakubgross

 

Mam darmowy bez reklam i nie pada chyba od 2 lat. Ofc w takim przypadku to podstawa żeby mieć kopię strony i własną domenę (choćby darmową) coby przenieśc bezproblemowo. Ale są serwisy naprawdę na poziomie i to nie tylko z USA ale i z Polski.

przy dzisiejszych cenach hostingów na prawdę nie warto ryzykować z darmowymi.

Jaki masz budżet roczny?

Proponuje zapoznac się z ofertą http://linuxpl.com , na pewno tam coś znajdziesz dla siebie.

 

Jeśli chodzi o hostingi darmowe to szkoda czasu, albo traktujesz biznes poważnie albo bawisz się w darmowe hostingi.

“Jeśli chodzi o hostingi darmowe to szkoda czasu, albo traktujesz biznes poważnie albo bawisz się w darmowe hostingi.”

 

W dodatku przy darmowych hostingach człowiek nie może liczyć na żaden support, a akurat w przypadku mojego (polecałem we wcześniejszych wpisach) mam odpowiedź praktycznie od ręki.

Domena to podstawa, ale weź poprawkę na to że na początek darmowy hosting jest najlepszą opcją. Gdy już ten nie pociągnie przerzucisz się na coś płatnego. A słuchanie postów typu “darmowe to dno ja używam XXX” to zwykły spam, tym bardziej że prawie wszyscy tacy ludzie wysyłają tylko takie posty na tym forum

To nie prawda że darmowy jest zły! Ważne jest gdzie jest ten darmowy postawiony i przez kogo zarzadzany. Inaczej patrząc na usługi hostingowe ich cena jest bardzo mała. Co w obliczu stabilności usług i ewentualnego wsparcia technicznego przechyla znacznie za i przeciw podejmując pewne decyzje. Od siebie powiem że przy kwocie 5.66zł za 1GB szukanie darmowego rozwiązania jest śmieszne. Idac dalej wykorzystując promocję można otrzymać przez pierwszy rok 2GB w tej samej kwocie. Mimo tego co napisałem nie twierdze że darmowe usługi są złe ale warto sie po prostu zastanowić.

Jak dla mnie ciężko o znalezienie stabilniejszej usługi niż Firehost w tej cenie. Ogólnie to hostingi mamy w Polsce dosyć tanie, ale też myślmy racjonalnie. Nie kazdy serwer będzie działał idealnie - po prostu działajcie na tych rekomendowanych.