Tani druk laserowy do domu

Witam,

w skrócie: chcę kupić monochromatyczną drukarkę laserową do domu. Druk maksymalnie 50 stron miesięcznie, tylko tekst - czerń.

Zależy mi na niskim koszcie eksploatacji ale jednocześnie na w miarę niskim koszcie urządzenia.

Padło na Samsung ML-1640.

Urządzenie: 240zł

proszek do tonera: taniocha

toner zamiennik: około 90zł

toner oryginalny: 200+ zł ;/

i teraz pytanie: czy to optymalny wybór dla w/w potrzeb? Może jest urządzenie tańsze w eksploatacji choć samo-droższe?

Słyszałem, że jest problem z regeneracją tonerów - jakieś chipy czy bezpieczniki… nie mam pojęcia o co chodzi - czy ktoś może mi to wytłumaczyć?

W tej drukarce nie ma żadnych chipów itp.

wystarczy odkręcić kilka śrubek i nasypać do środka proszku np. takigo:

http://allegro.pl/item749916165_toner_s … _5tys.html

ta butelka tego proszku starczy Ci na dwa napełnienia.

na tonerze z drukarką wydrukujesz ok. 1500 stron.

po wydrukowaniu tych 7000 stron kupisz sobie nowy toner podróbkę i dalej jedziesz :slight_smile:

Ja mam ml-2010pr i tak samo zrobiłem wszystko jak narazie jest ładnie pięknie :slight_smile:

Czy jesteś przekonany, że masz rację?

Na allegro można kupić chipy do tego modelu, które resetują ilość wydrukowanych stron. Na tonerze startowym drukarka ta może wydrukować podobno 2100 stron, potem odmawia posłuszeństwa. Zhackowany chip podobno rozwiązuje problem.

Podobno można też rozwiązać ten problem jakimś programem.

ja oczywiście chcę korzystać z proszków żeby regenerować toner i zaoszczędzić na nim, ale jednak potrzebuję fachowej porady…