Tani internet we Francji

Cześć, tu znowu ja ;). Nie wiem, czy w dobrym miejscu to piszę, ale chyba lepszego nie mogłam znaleźć. Jbc proszę o przeniesienie.

Jestem we Francji i planuję tu zostać przez najbliższe pół roku. Bez internetu nie da się teraz normalnie funkcjonować, niestety nie mam go w wynajętym mieszkaniu. Mogę chodzić do miejskiej biblioteki, jednak odpada tu jakakolwiek swoboda, rozmowy na skype i przede wszystkim nie jest otwarta codziennie. Chciałabym zapytać, czy nie zna ktoś jakiegoś sposobu (sieci komórkowej?), który pozwoliłby mi mieć internet na laptopie posiadającym wifi? Nie chcę płacić dużo, jakość i szybkość może być sprzed 10 lat (do szczęścia potrzebny mi gmail i gg), ale chcę też możliwie mało płacić (jakby na to nie patrzeć waluta euro :P). Możecie coś doradzić?

Cena może być taka sama jak u nas,to my już mamy poziom cen euro,złotówka jest w zastępstwie

65 euro za miesiąc mnie nie urządza, coś na poziomie 20? :slight_smile:

Możesz spróbować wyszukać poprzez WiFi jakiegoś darmowego hot-spota. Nie zawsze będzie pewnie udostępniał internet, ale za darmo raczej :slight_smile:

Jeżeli łapiesz FreeWiFi lub SFR WiFi Public to wystarczy, że znajdziesz kogoś, kto wykupuje abonament w Free lub SFR i poprosisz go o udostępnienie jego loginu i hasła, a będziesz mogła się logować do darmowych hotspotów w całej Francji (każdy router, każdego abonenta jest jednocześnie darmowym hotspotem dla innych klientów danej sieci, więc jeśli mieszkasz w bloku, bardzo możliwe, że któryś z sąsiadów będzie ci “użyczał” sygnału). Od razu zaznaczam, że swojego ci nie dam :wink:

Może takie coś by cie urządzało http://adsl.sfr.fr/neufbox-evolution/in … e-clef-3g/

Dzięki, gdy będę miała chwilę przypatrzę się temu, ale brzmi rozsądnie. Nie mieszkam w bloku, ale coś z napisem FreeWiFi widziałam u siebie. Może się uda jakoś porozmawiać z sąsiadami :wink:

Najtańszy jaki znalazłem to alice initial, za 20 chyba 2 euro za miesiąc *. internet +rozmowy ze stacjonarnymi w Polsce do bólu.

a jeśli chodzi o te “darmowe” hotspoty SFRu i Free to może zainteresuje Cię to http://www.wifreeconnect.com/telechargement/.

Osobiście nie sprawdzałem, czy działa, ale wygląda wiarygodnie.

*musisz znać nr swojej linii telefonicznej, podobno jeśli podepniesz telefon do gniazdka, i linia nie jest aktywna to po wybraniu jakiegoś numeru (stacjonarnego) przełącza cie na serwer i powinno podać Ci nr linii z której dzwonisz, ale u mnie nie działa.