Tani komp jako serwer do pobierania plików z internetu

Dużo ściągam z internetu i ostatnio zastanawiam sie nad zakupem taniego “złomka” przeznaczonego na ten cel. I moje pytanie ile moze pobierać prądu taki komp, chodzi żeby jak najmniej i czy jest w ogole opłacalny taki zakup pod tym względem :?:

Np

http://www.allegro.pl/item228775200_oka … _3_cd.html

Na tym to firefox chyba nawet nie pójdzie :wink:

Przy tym dysku to za dużo nie pościągasz :!:

pozdro

Pójdzie, na P2 233 MMX, 64 MB ramu 66 MHz odpalałem.

Widać nie obcowałeś z takimi kompami.

Popytaj sprzedawce ile ma slotów PCI, jak będziesz chciał dokupić nowy dysk to bez zew kontrolera pewnie się nie obejdzie stare płyty nie obsługiwały dużych dysków. Poszukał bym czegoś w obudowie ATX.

Programy, gierki freeware mam nadzieję. :stuck_out_tongue:

Ja na Twoim miejscu kupił bym jakiegoś bartona, 128ramu no-name, gf 2, fortrona, dysk 40gb i do tego jakąś tanią płytę, ale stabilną, np: asus lub abit.

Cena takiego kompa nie powinna wynieść Cię więcej niż 160zł. No chyba, że nie chcesz, “aż tyle” zapłacić. :stuck_out_tongue:

No dobrze ale o pobór prądu mi chodzi, ile watów może pobierać taki zestawik ?

Ściągam ciekawe dystrybucje linuksa :slight_smile: szczególnie na DVD no ale na moim łączu to trzeba się naczekać, no i po to mi drugi komp

Ja mam w domu takiego kompa na ściąganie i jeszcze na nim xp-ek chodzi bez problemów

Pentium MXX 200mhz

96mb ramu

S3 Trio

2x 2,5gb i 20gb dysk i

300Watowy Feel :lol: i kompik popyla

chyba windows xp mini :lol:

dodam że na moim z podpisu kompie windows wgrywa się 15 minut a na tym starym kompie wgrywa się ponad 2 godziny :lol:

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja zmień i popraw.JNJN