Tani komputer biurkowy

Witam! Poszukuję komputera w cenie do 500 zł z luzem do 200.

Komputer ma być przeznaczony do internetu, OpenOffica (będzie zainstalowany Ubuntu) i ewentualnie przedpotopowych gierek.

Może być nowy, ale nie koniecznie. Dobrze by było, aby podzespoły były dobierane w jednym sklepie.

Jaką konfiguracje polecacie?

Cały, z monitorem?

Używany z allegro Dell, Compaq, lub coś na Pentium3.

Raczej bez monitora. Sam blaszak, bez niczego…

to proponuje

sempron 3000+Am2

512MB DDR2 667MHZ

Foxconn MCP61S

Dysk 80 GB Segate, hitachi, Samsung, WD, Maxtor

Zasilacz Fortron 350 THA-P, MDN®, HLN

OBUDOWA jakś za 50zł

A moze jest gdzieś gotowy?

http://www.allegro.pl jest ich trochę :wink:

Ale jak szukam na allegro to zawsze nie ma jakiegoś podzespołu, albo jest za słaby. Z kolei jak chce gdzieś zrobi konfiguracje to nie ma jakiegoś elementu…

Gotowców nie kupuj, wstawiają kiepskie zasilacze, płyty na unichrome a to g nie grafika, i ramy z gorszych kości tzw oem.

Corsair/A-data

Większość dostaniesz np na znak.pl, zasilacz (Frotron) z allegro ~50 zł, buda, jak poszukasz to za 10 zł :E można kupić normalną atx.

ta propozycja będzie dobra taki zestaw złożysz w znak.pl bo tam kupiłem swoja płytę główną 213zł! (zintegrowana k. muz. i graficzna-szczęka mi opadła jak wczoraj zdołało pujść płynnie demo najnowszej Lary C w 800x600).

I tylko zasilacz kupisz oddzielnie na allegro i mzyka gra.

Dysk twardy Western Digital wolniejsze od Seagate ale cichsze.

http://allegro.pl/item199136882.html

może coś takiego, mam jedną podobną sztuke w domu i całkiem fajny, cichy(tylko jeden wentylator) sprzęt, do internetu i prostych prac biurowych jak znalazł :slight_smile:

Mogę Ci sprzedać mojego blaszaka chcesz?? Idealny do prac biurowych 8) :smiley:

Zależy jaki i za ile :smiley:

@kwasna pikla - te DELL’e są fajne, ale tu jest napęd cd… Skonfiguruje sobie w znaku i dam znać

mam 128 ramów, procek pentium 3 (800) mhz, grafika Nvidia vanta (16mb) normalnie idealny do prac biurowych 8) :smiley:

Za 100 zł?? :smiley: Raczej wole sobie kupić w znaku… Albo tego DELLa…

Nie zapominaj że propozycja rafała92 (z moim komentarzem) to prosta droga do zbudowania naprawdę wydajnego kompa- nowy procesor AMD Athlon 64 X2 3600 Brisbane, Galaxy GeForce7600GS, 1Giga pamięci i jedziesz

poco taki sprzęcik pod ubuntu :wink:

im lepszy tym lepiej, ale tak do 600zł

poniżej 800 raczej nic nie złożysz i to używajac najtanszych podzespołów

może warto poszperac w allegro i trafić jakąs okazje :slight_smile:

a napęd zawsze możesz wymienić na inny:)

W znaku mam super sprzęt za 650, także jest co wybierać…