Tani komputer do pracy [150zł - tylko płyta i procesor]

WItam,

poszukuję od jakiegoś czasu płyty głównej i dosyć silnego procesora do pracy (kompilacja/kompresja/praca na dyskach/prosta emulacja itd.). Dopóki co wystarcza mi Celeron D na sockecie 475 z 2 GB ramu (większość zaplanowanych prac odpada), jednak zdecydowałem się kupić coś lepszego. Czy moglibyście mi polecić jakieś płyty (i tak pewnie kupię używaną) i procesor (jak wyżej) do 150 zł? Resztę mam - pamięć, dysk, grafikę i inne potrzebne komponenty (włącznie z dobrym zasilaczem).

 

Jeśli można to to są moje wymagania co do:

 a.) Płyty:

       * Co najmniej 3 IDE (dużo korzystam ze starych dysków które mi zalegają i żal nie korzystać)

       * Co najmniej 2 SATA (dowolnej linii)

       * Socket T (775) lub J (771)

       * Co najmniej 3 sloty na RAM

       * Jeśli chodzi o wyjścia, tu nie mam większych wymagań, nie musi być nawet VGA

 

Abyście nie myśleli że nic nie robię, znalazłem kilka płyt, jednak chcę poznać wasze propozycje.

[1. MSI MS 7058

  1. ASUS P5GD1]

Na razie tylko tyle znalazłem :>

 

  b.) Procesora:

       * Wyjście 775 lub 771

       * Taktowanie łączne co najmniej 5 GHz

       *  W zasadzie tyle co do procesora, zależy mi tylko żeby nie był “małym procesorem grzewczym” z jakimi miałem do czynienia

 

Moimi typami są:

Intel® Xeon® Processor E5420

Oraz rodzina Intel Quad 

Nie wiem jednak jak sprawdza się “przejściówka” 771 -> 775 - czy ktoś miał z nią do czynienia?

Oraz czy taki procesor obsłuży bardzo obciążające programy (graficzne, skanujące itd.) - zakładając że mam dostęp do 4 GB RAM-u o przeciętnej częstotliwości pracy.

 

Jak już pisałem zależy mi na waszej małej pomocy, ewentualnemu doradzeniu lub odradzeniu czegoś. Limit to 150zł, jednak nie jest on sztywny i mogę dać kolejne 50 czy 100 zł byle żeby co chwilę nie inwestować w kolejny sprzęt.

Kupiony procesor mam zamiar “podkręcać”, jednak wiem co i jak, w dodatku będą to minimalne wzrosty mocy (myślę że poprzestanę na 10% od rdzenia).