Tani laptop do 1800 PLN dla programisty (15")

Hej, potrzebuję laptopa do sporadycznego korzystania (czasem na uczelni, czasem w podróży). Głównie do programowania, także potrzebne dużo ramu (8GB). Chciałbym także, żeby dało się czasem zagrać w jakąs gierkę pokroju WoWa czy lola, ale z tego co widziałem grafika w stylu HD4600 daje rade do takich celów. Ponadto wolałbym, żeby laptop miał SSDka, ale nie jest to obowiązakowa kwestia, bo akurat tutaj mogę pójsć na to, że po zakupie dokupię sobie po prostu dysk i wymienię HDD na SSD.

 

Także na ten moment jeśli chodzi o bebechy to zależy mi na czymś w stylu i3-4100M, 8GB, integra i HDD/SSD. Systemu nie potrzebuję.

Fajnie gdyby laptop był możliwie lekki, ale w tej kategorii cenowej to wiem, że nie mam na co liczyć.

 

Wybrałem sobie póki co Lenovo G510 w tej konfiguracji: http://allegro.pl/laptop-lenovo-g510-i3-4100m-8gb-1tb-usb-3-0-hdmi-i4620007342.html Plus liczę koło 250-300 zł na dysk SSD (120-128).

 

Czy macie może pomysł na coś lepszego, czy wygląda to w miarę sensownie?

 

Poza tym jeszcze mam pytanie odnosnie grafik, czy grafika dedykowana powoduje skrócenie czasu baterii? I grzanie kompa? Czy raczej nie ma to znaczenia? (Mówię oczywiscie o sytuacji korzystania z kompa w normalny sposób, NIE grania)

Póki grafika zintegrowana jest włączona to dedykowana nie działa w danym momencie jak nie musi :slight_smile: .

Na przykład kiedy korzystam na swoim laptopie z internetu to działa karta zintegrowana a dedykowana Nvidia ma temperature 0 stopni, a kiedy włącze grę to dedykowana się uruchamia dopiero :slight_smile: . Ale warto mieć dedykowaną do gier, ale Intel Hd graphics 4600 pociągnie te gry które podałeś.

http://www.notebookcheck.pl/Test-Intel-HD-Graphics-4600.93532.0.html Tutaj masz benchmarka :slight_smile:

Właśnie zdaję sobie sprawę z tego że pociągnie jakieś podstawowe gierki :wink: Z tego też powodu biore i3 w 4 generacji bo jeśli wierzyć intelowi i paru testom na youtube to 4gen > 3gen dwukrotnie lepsze pod kątem integry. A co do dedyka, to dzięki za info, chociaż prawdę mówiąc w tej kategorii cenowej wątpię że dostanę jakąś grafikę dużo lepszą od HD 4600. Jak porównywałem to takie grafiki w stylu R5 M230 wypadały w testach niewiele lepiej (lub wrecz gorzej) niż integra HD 4600, więc chyba pozostanę przy niej :wink:

 

Zastanawialem się po prostu czy zestaw który wybrałem jest korzystny, czy ktoś może widział coś bardziej interesującego.

Laptop jest w miarę.

Sam proponuję jeszcze ten model:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/8499886

Acer Aspire. W bardzo dobrej cenie masz:

procesor i5

kartę graficzną radeon 8750 m dedykowaną a nie zintegrowaną

Z wyglądu jest taki sobie - czarny klocek jednak na to akurat powinno się zwracać najmniejszą uwagę.

Spoko, ale wy mi chyba proponujecie pod siebie te lapki :stuck_out_tongue: ja napisałem na czym mi najbardziej konkretnie zależało - 8GB ram i dokupienie SSD. Więc podstawowa cena musi być taka, żeby mieściła się w założeniach po dodaniu tych dwóch komponentów (jak ich bazowo nie ma). Jakbym chciał lapka do grania to pewnie bym inne założenia zrobił :stuck_out_tongue: I wtedy przeznaczyłbym kwotę 2,5k albo więcej, a nie taką jak dałem.

 

Pozdrawiam i dzięki za rady, w końcu zakupiłem ten co w pierwszym poście, więc temat do zamknięcia