Tani laptop do internetu, proszę o pomoc w wyborze (porównanie z obecnym)

Dzień dobry
słabo znam się na komputerach,dlatego proszę o doradztwo.
Poszukuję taniego laptopa( max 1.000zł) tylko do korzystania z internetu .

Obecny sprzęt to ACER ASPIRE ONE D255
procesor Intel Atom 1.66 ghz
pamięć ram 1gb
system windows 7 starter
Użytkuję go od 7 lat i prawie nie narzekam,jedyny problem to niektóre materiały video zacinają się mimo,że internet mam przyzwoity.

Planuję kupić
Kiano SlimNote 14,1
Ekran 14,1 cala, 1366 x 768 pikseli
Procesor Intel® Atom® Z3735F 1,33 - 1,83 GHz
Pamięć RAM 2 GB
Dysk 32 GB Flash
Grafika Intel® HD Graphics
System operacyjny Windows 10

Czy to będzie dobry wybór ? wydaje mi się,że tak (porównując z moim obecnym sprzętem) Jednak martwią mnie komentarze ludzi którzy twierdzą,że z pamięcią 1-2 gb nie ma sesnu kupować laptopa.

Co o tym myślecie ? wystarczy na moje potrzeby ?
z góry dziękuję za pomoc.

Oczywiście, jeżeli będzie tylko do przeglądania internetu.

1 polubienie

Dzień dobry,

Atom to tragedia wydajnościowa. Taka liczba RAM też dodatkowo dobija komfort z użytkowania. Z 1000 zł sięgnij po sprzęt poleasingowy np. ProBooki, Elitebooki od HP, ThinkPady, Dell, Lifebooki. Mocny procesor I3 lub nawet I5 czwartej generacji jest w Twoim zasięgu. Oprócz tego sprzęt biznesowy jest zwyczajnie lepiej wykonany i z lepszej jakości materiałów.

2 polubienia

Dokładnie, podane Kiano to bardzo niska półka wydajnościowa i na pewno nie będziesz zadowolony z tego sprzętu. Nawet nie ma standardowego dysku twardego.

1 polubienie

Kup sprzęt poleasingowy wymień dysk na szybki SSD

1 polubienie

Uważam, że w 21 wieku nawet do internetu samego przęglądania, oglądania wideo w streamingu i muzyki 4GB ramu to totalne minimum. Dziś strony internetowe są wybajerowane i gdzieś te zdjęcia, grafiki, widoeo przeglądarka musi umiescic. Potem właśnie proponując sprzęt z tak małą ilością ramu czyta się bzdury, że przeglądarka zjada RAM, a to mogło przeszkadzać 10-15 lat temu, a dziś niestety 4GB RAM to minimum. Na 2GB RAM bedzie mulić strasznie.

1 polubienie

Kup jakiś używany lapek, pierwszy z brzegu za ok 670

W porównaniu do tego Kiano to bajka. Atomy, Pentium N3700 to tragedia wydajnościowa, w dodatku jak masz mało ramu to przeglądarka zamuli tak, że więcej wydasz na psychiatrę niż to wszystko wszystko warte.

1 polubienie

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.Przekonałem się,że faktycznie lepiej kupić coś z większą pamięcią,nawet używanego.

Jeśli chodzi o atomy to nie tragedia wydajnościowa. 1 generacja a następne są jak i3 i9 (nie przesadzam) na starych ledwo co 480p szło a na Z3735F (na którym piszę ten post) śmiga 1444p.